PIŁKARZE Z LANDEKA NAJLEPSI

2019-12-04

Drużyna KS Spójnia Landek wygrała w meczu finałowym Pucharu w Podokręgu Bielsko-Biała pokonując LKS Czaniec.

Mecz został rozegrany w sobotę 23 listopada na boisku w Jaworzu. Aby dojść do finału, Landek musiał pokonać rezerwy Rekordu Bielsko-Biała, rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała, Drzewiarza Jasienica oraz w półfinale III-ligowy pierwszy zespół Rekordu Bielsko-Biała. Drużyna z Czańca z kolei pokonała po drodze Sołę Kobiernice, Pioniera Pisarzowice, miała również wolny los oraz w półfinale GLKS Wilkowice.

Obie drużyny zmierzyły się już w tym sezonie ze sobą, wtedy w Czańcu był bezbramkowy remis. Teraz faworytem, z uwagi na wyższą pozycję w lidze, był LKS Czaniec. Przełomowym momentem meczu był niestrzelony rzut karny przez zawodnika Czańca, który obronił bramkarz Landeka. W 72. minucie został podyktowany rzut karny, tym razem dla Spójni, i pewnym egzekutorem okazał się Bartosz Rutkowski. Zespół LKS Czaniec starał się doprowadzić do wyrównania, lecz dwukrotnie Spójnia kontratakowała i najpierw w 85. minucie bramkę na 2:0 zdobył Marcin Habdas, a w 90. minucie na 3:0 podwyższył Piotr Olszowski.

Po raz drugi w swojej historii Spójnia Landek okazała się bezkonkurencyjna w Podokręgu Bielskim, wcześniej po trofeum sięgnęła w sezonie 2017/18. W nagrodę będzie reprezentowała nasz Podokręg w fazie województwa śląskiego.

KS Spójnia Landek – LKS Czaniec 3:0 (0:0)

Bramki: 72’ Rutkowski (rz.karny), 85’ Habdas, 90’ Olszowski

Skład Spójnia Landek: Krzczuk – Bezak, Matusz, Kubica, Skrobol, Marczyński, Jaroś (41′ Bernat), Habdas, Sobas (80′ Olszowski), Rutkowski (87′ Strączek), Więzik.

Trener: Krystian Odrobiński

Ukazał się marcowy numer miesięcznika „Jasienica” – tuż przed świętami i trochę ponad tydzień przed wyborami samorządowymi.

Z ŻYCZENIAMI ŚWIĄTECZNYMI

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Iłownica wraz z opiekunami odwiedzili Urząd Gminy Jasienica, by z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych złożyć życzenia świąteczne wójtowi Januszowie Pierzynie oraz wszystkim pracownikom.