NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW

2020-01-31

Starosta Andrzej Płonka w środę 29 stycznia nagrodził najlepszych w ubiegłym roku sportowców powiatu bielskiego. Wśród nich byli również mieszkańcy gminy Jasienica.

Podczas Noworocznego Spotkania Środowiska Sportowego Powiatu Bielskiego w sali sesyjnej bielskiego starostwa wyróżnionych zostało 48 młodych sportowców. Zdaniem starosty Andrzeja Płonki, to dowód, jak udany był miniony rok dla zawodników reprezentujących powiat bielski na arenach krajowych, ale też w mistrzostwach Europy i świat.

Starosta Andrzej Płonka wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Bielskiego Janem Borowskim gratulowali sportowcom i ich trenerom. Za nadzieje olimpijskie uznano m.in. Adriana Kupczaka z UKS „Olimp” Mazańcowice, który na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych zdobył złoty medal w skoku o tyczce. Oprócz nagrody starosty został wyróżniony specjalną nagrodą rzeczową od sponsora Spotkania.

Wśród wyróżniających się zawodników znaleźli się także Jakub Gawłowski z UKS Olimp Mazańcowice, reprezentujący lekkoatletykę, a także Julia Piwowar i Michał Szczypkę z Beskidzkiego Klubu Badmintona Set Mazańcowice. Z kolei spośród trenerów doceniono Piotra Krupińskiego z UKS Olimp Mazańcowice oraz Bartosza Pietryję z Beskidzki Klub Badmintona Set Mazańcowice.

Przypomnijmy, Adrian Kupczak z UKS Olimp Mazańcowice to złoty medalista w skoku o tyczce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych i Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Mł., zdobywca V i VI miejsca w Mistrzostwach Polski Seniorów oraz I miejsca w Międzynarodowym Konkursie skoku o tyczce w Opawie.

Z kolei jego kolega klubowy Jakub Gawłowski wywalczył srebrny medal w skoku o tyczce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, VI miejsce na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów, a także tytuł Halowego Mistrza Śląska. Trener prowadzącym obu chłopaków jest Piotr Krupiński.

Julia Piwowar z Beskidzkiego Klub Badmintona Set Mazańcowice zdobyła III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików, I miejsce na Grand Prix Polski Młodzików oraz FZ Forza Slovak Youth U17, a także na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski Młodzików.

Jej klubowy kolega Michał Szczypka to zdobywca II miejsca na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski Młodzików, I, II i III miejsca na Grand Prix Młodzików, a także zwycięzca Międzynarodowego Warszawskiego Festiwalu Badmintona. Trener prowadzącym obu zawodników jest Bartosz Pietryja.

VII KONKURSU „ LEPIEJ ZAPOBIEGAC NIZ LECZYĆ”

25.04.2024 r., o godzinie 9:00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Jasienicy, został przeprowadzony etap gminny VII Powiatowego Konkursu „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.