MEDALE PŁYWACZKI NA PUCHARZE SILESIA

2020-02-14

Srebrny i brązowy medal zdobyła Karolina Klajmon podczas prestiżowego turnieju X Puchar Silesia.

Zawody X edycji Pucharu Silesia zostały rozegrane w weekend  od 7 do 9 lutego na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Trzydniowa impreza zgromadziła prawie 650 pływaków z Polski i zagranicy reprezentujących 60 klubów. Puchar Silesia to zawody pływackie, gdzie do rywalizacji staje zarówno najmłodsze pokolenie, jak i czołowi polscy zawodnicy.

Młoda mieszkanka Jasienicy Karolina Klajmon dobrze zaprezentowała się podczas turniejowej rywalizacji, dwukrotnie stając na podium. W starcie na dystansie 100 m stylem grzbietowym zdobyła medal srebrny z czasem 1:27.56, z kolei na dystansie 50 m tym samym stylem grzbietowym z czasem 40.57 wywalczyła medal brązowy. W obydwu startach poprawiła swoje rekordy życiowe.

Dodatkowo bardzo dobrze zadebiutowała na 100 m stylem klasycznym, zajmując wysokie 5. miejsce. Trzykrotnie wywalczyła też 6. miejsce w startach na 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym oraz na 100 m stylem zmiennym, tutaj również poprawiając swoje rekordy życiowe.

Życzenia składają Wójt Gminy Jasienica oraz Przewodniczący Rady Gminy.

Jasienica świąteczna i przedwyborcza

Ukazał się marcowy numer miesięcznika „Jasienica” – tuż przed świętami i trochę ponad tydzień przed wyborami samorządowymi.

Z ŻYCZENIAMI ŚWIĄTECZNYMI

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Iłownica wraz z opiekunami odwiedzili Urząd Gminy Jasienica, by z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych złożyć życzenia świąteczne wójtowi Januszowie Pierzynie oraz wszystkim pracownikom.