PIKNIK W JASIENICKIM AMFITEATRZE

2018-06-04

Piękna pogoda towarzyszyła w niedzielę 3 czerwca Gminnemu Piknikowi Rodzinnemu „MojFest” w Jasienicy.

Ulewny deszcz, jaki przeszedł nad Jasienicą w niedzielę rano, zdał się wystraszyć nieco uczestników pikniku. Jednak po południu wyszło piękne słońce, toteż cała impreza świetnie się udała, gromadząc prawdziwe tłumy.

Pierwszym ważnym punktem Gminnego Pikniku Rodzinnego „MojFest” był Konkurs Musztry Orkiestrowej pod współpatronatem Wójta Gminy Jasienica Janusza Pierzyny. – Od kilku lat mamy okazję podziwiać wasze pokazy musztry. Zdajemy sobie sprawę, ile czasu, ile wysiłku i prób musi poprzedzać każdy wasz występ. W imieniu wszystkich widzów dziękuję wam za to, że dajecie tak wiele od siebie, abyśmy mogli obejrzeć i posłuchać waszych muzycznych marszów – witał wójt przybyłe zespoły.

Konkurs Musztry Orkiestrowej, w których z orkiestrami występują również mażoretki, stanowi część Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”. Oprócz Jasienicy odbywa się on także w Kozach i Bielsku-Białej. W tym roku na boisku Drzewiarza z musztrą wystąpiły Orkiestra Dęta z Kóz, Orkiestra Dęta OSP oraz Big Band z Kłomnic, Wind Orchestra Pernik z Bułgarii oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ligoty, działająca przy MDK w Czechowicach-Dziedzicach, której kilkuletnie mażoretki podbiły serca całej licznie zgromadzonej na trybunach publiczności.

Grand Prix festiwalu trafiło do Wind Orchestra Pernik z Bułgarii, zespół zdobył też Puchar Wójta Gminy Jasienica Janusza Pierzyny za zwycięstwo w konkursie musztry orkiestrowej i dla najlepszego zespołu zagranicznego.

Zabawa przeniosła się pod amfiteatr, gdzie dla publiczności wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta z Lublińca, a także Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drzewicy. Najwięcej atrakcji przygotowano dla najmłodszych uczestników pikniku, którzy skakali na dmuchanych trampolinach i zjeżdżali na zjeżdżalniach, czy też ścigali się w samochodzikach elektrycznych. Gminny Ośrodek Kultury przygotował też dla nich liczne zajęcia artystyczne oraz zabawy i animacje. Dla młodzieży z kolei na skateparku przygotowano pokaz jazdy na rolkach i rowerach, połączony z warsztatami tej trudnej sztuki.

Oficjalnie MojFest zakończył Koncert Galowy festiwalu „Złota Trąbka”, podczas którego ogłoszono wyniki Konkursu Musztry Orkiestrowej, a następnie laureaci mieli okazję wystąpić z koncertem.

Zobacz też:

JESZCZE WIĘCEJ KOMPUTERÓW

Łącznie 85 komputerów przekazał wójt Janusz Pierzyna szkołom z gminy Jasienica do zdalnego nauczania uczniów.

MASECZKA OCHRONNA NADAL OBOWIĄZKOWA

Urząd Gminy Jasienica przypomina, że nadal obowiązuje obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych w zamkniętych pomieszczeniach.

PRZYŁBICE OCHRONNE DLA URZĘDU GMINY JASIENICA

Sześćset kompletów przyłbic ochronnych przekazała firma Valeo dla Urzędu Gminy w Jasienicy.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna