ISKRZYCKI ZE ZŁOTYM MEDALEM

2019-05-14

Damian Iskrzycki zdobył złoty medal BISFed 2019 World Open w Montrealu.

W Kanadzie podczas BISFed Montreal 2019 World Open Boccia polska para boccistów, Iskrzycki Damian w roli kapitana z asystentem sportowym Dariuszem Borowskim, a także Edyta Owczarz z asystentem sportowym Krystyną Owczarz, wywalczyli historyczny złoty medal. W fazie grupowej polska para w kategorii BC3 zmierzyła się z Portugalią i Szwecją, wygrywając oba mecze (5-3 i 9-3) i ulegając Kanadzie (3-4). Polacy wyszli z drugiego miejsca z grupy, co postawiło ich w trudnej sytuacji konieczności zmierzenia się z niezwykle doświadczoną i utytułowaną Brazylią, złotych medalistów z Igrzysk z Rio 2016. Polacy w fazie 1/2 wygrali z nimi (5:3), a w finale turnieju trafili ponownie na gospodarzy turnieju, którą pewnie pokonali 5:1, oddając w ostatniej rundzie meczu aż 5 bil. Kolejnym turniejem, w którym wystartują nasi reprezentanci, będą Mistrzostwa Europy w słonecznej Sewilli w Hiszpanii, zaplanowane na 25 sierpnia. Turniej będzie kluczowy dla walki o punkty kwalifikujące do paraolimpiady w Tokio w 2020 r.

Po sukcesie w Kanadzie Polacy awansowali na 7. miejsce w rankingu światowym, a Iskrzycki w rankingu indywidualnym obecnie plasuje się na 9. miejscu na świecie i pierwszym miejscu w kraju. Iskrzycki wygrywając pierwszy turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski, który odbył się w kwietniu w Wągrowcu, umocnił się i pozostaje liderem rankingu od ponad roku. W obecnej sytuacji zawodnik rozważa rezygnację ze startów w polskiej lidze na rzecz przygotowania się i startów międzynarodowych, który są priorytetem w walce o pierwszą kwalifikację paraolimpijską w historii polskiej bocci.

Turniej w Kanadzie nie obył się bez dużych problemów technicznych, podczas trasy Rudzica, Berlin, Stambuł, Montreal sprzęt sportowy uległ uszkodzeniu, co przełożyło się na ogromne problemy z celnością i precyzją rzutów w indywidualnej fazie turnieju. Będąc w trudnej sytuacji asystencji sportowi Dariusz Borowski i Bartłomiej Wojtuś dokonali modyfikacji i napraw, co uratowało sytuację w dalszej fazie turnieju. Niemiej jednak obecnie trwają pilne pracę przy budowie nowej rampy sportowej, ponieważ naprawa uszkodzonej w transporcie jest niemożliwa.

Iskrzycki trenuje w nowo powstałym obiekcie sportowym w Rudzicy, wspierany przez Klub Sportowy Rudzica w zakresie przygotowań turniejowych z trener Justyną Sromek i asystentem sportowym Pawłem Nowakiem. Obecnie na hali sportowej odbywają się regularne zajęcia sekcji sportowych osób niepełnosprawnych.

fot. BISFed World Open Montreal 2019

 

Zobacz też:

JESZCZE WIĘCEJ KOMPUTERÓW

Łącznie 85 komputerów przekazał wójt Janusz Pierzyna szkołom z gminy Jasienica do zdalnego nauczania uczniów.

MASECZKA OCHRONNA NADAL OBOWIĄZKOWA

Urząd Gminy Jasienica przypomina, że nadal obowiązuje obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych w zamkniętych pomieszczeniach.

PRZYŁBICE OCHRONNE DLA URZĘDU GMINY JASIENICA

Sześćset kompletów przyłbic ochronnych przekazała firma Valeo dla Urzędu Gminy w Jasienicy.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna