KONKURS NA NAJLEPSZĄ BIBLIOTEKĘ POWIATU BIELSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY

2019-05-15

Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy po raz drugi z rzędu zajęła I miejsce na najlepszą bibliotekę w powiecie bielskim.

W piątek 10 maja w Gminnym Ośrodku Kultury „Promyk” w Bystrej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w XIX edycji konkursu „Najlepsza biblioteka w powiecie bielskim”. Komisja przyznała I miejsce ex aequo Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasienicy Gminnej i Bibliotece Publicznej w Buczkowicach.

- Cieszymy się, że modernizacja lokalu GBP w Jasienicy, szeroka oferta czytelniczo –kulturalna oraz wzrost czytelnictwa w Gminie Jasienica zostały zauważone i docenione przez Komisję Konkursową. Działalność naszej Biblioteki doceniana jest na co dzień, przede wszystkim przez naszych Czytelników, którzy chętnie i licznie odwiedzają nasze placówki, wypożyczają książki i uczestniczą w rożnego rodzaju spotkaniach i warsztatach. Cieszy nas pozytywny odbiór naszej biblioteki w środowisku lokalnym i mamy nadzieję, że w bieżącym roku również odnotujemy wzrost liczby Czytelników, odwiedzin i wypożyczeni – mówi Magdala Waliczek, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasienicy.

Jasienicka placówka nagrodę w dorocznym konkursie otrzymała za wielokierunkową działalność, wzorową współpracę z lokalnym środowiskiem – tworzenie kulturowej przestrzeni publicznej dla mieszkańców oraz wysokie wskaźniki czytelnicze.

Organizatorem konkursu jest Starosta Bielski Andrzej Płonka wraz z Zarządem Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Bielsku-Białej oraz Książnicą Beskidzką.

fot. Powiat Bielski

Zobacz też:

JESZCZE WIĘCEJ KOMPUTERÓW

Łącznie 85 komputerów przekazał wójt Janusz Pierzyna szkołom z gminy Jasienica do zdalnego nauczania uczniów.

MASECZKA OCHRONNA NADAL OBOWIĄZKOWA

Urząd Gminy Jasienica przypomina, że nadal obowiązuje obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych w zamkniętych pomieszczeniach.

PRZYŁBICE OCHRONNE DLA URZĘDU GMINY JASIENICA

Sześćset kompletów przyłbic ochronnych przekazała firma Valeo dla Urzędu Gminy w Jasienicy.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna