19. BIEG FLORIAŃSKI W ŚWIĘTOSZÓWCE

2019-05-20

Blisko 190 amatorów biegania przyciągnął w sobotę 18 maja Bieg Floriański, organizowany przez strażaków z OSP Świętoszówka.

Zawodnicy jak zwykle stawili się przy strażnicy w Świętoszówce. – Dziękuję za to, że dajecie dobry przykład zdrowego stylu życia. Startujecie, wygrywacie i daje wam to satysfakcje, a jednocześnie motywuje innych do tego, aby samemu zacząć się aktywnie ruszać. Życzę jak największej satysfakcji z biegania i uprawiania sportu. Bo każdy, kto ma jakąś pasje, jest dodatkowo bogatszy – mówił wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna. Podziękował również strażakom OSP Świętoszówka za organizację i zabezpieczenie trasy podczas biegów.

Na początku był tzw. przedbieg, w którym wystartowali najmłodsi ze swoimi opiekunami. W nagrodę otrzymali zabawki. Następnie wystartowali starsi zawodnicy. W zależności od grupy wiekowej mieli do pokonania dystanse od 900 m do 5 km. W kategorii od 8 do 10 lat wystartowało 47 uczestników, w kategorii 11-13 lat – 52, 14-17 lat – 39, zaś w najstarszej, powyżej 18 lat – 35 zawodników. Najmłodszym uczestnikiem biegu był Piotr Gamrot z Jasienicy, najstarszym Zbigniew Ptak z Bielska-Białej mający 67 lat.

Po zawodach odbyła się uroczysta dekoracja i wręczanie nagród. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali puchary, dyplomy, a także nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów. Wręczył je wójt Janusz Pierzyna, a zarazem prezes Zarządu Gminnego OSP, Józef Ryrych, prezes OSP Świętoszówka Józef Ryrych oraz sekretarz OSP Świętoszówka Andrzej Rojczyk. Uczestnicy częstowali się pyszną grochówką, którą zgodnie z tradycją zawodów przygotowano dla biegaczy.

Zadanie było współfinansowane ze środków Urzędu Gminy w Jasienicy.

Wyniki dostępne tutaj .

Zobacz też:

PRZYJAŹŃ PONAD GRANICAMI

Polskie i czeskie samorządy pogranicza deklarują kontynuację współpracy mimo ograniczeń wynikających z pandemii.

KOLEJNE DROGI WYREMONTOWANE

W ostatnich dniach zakończyły się remonty kilku dróg w sołectwach gminy Jasienica.

INFORMACJA

Aktualizacja danych dotyczących procedury zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Jasienica .

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna