RAJD ROWEROWY W IŁOWNICY PO RAZ SIÓDMY

2019-06-03

Po raz siódmy w sołectwie Iłownica zorganizowano Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Wójta Gminy Jasienica Janusza Pierzyny.

W sobotę 1 czerwca na start przybyło blisko 220 sympatyków dwóch kółek. Fani jednośladów do pokonania mieli 28 kilometrową trasę, a zachętą do przebytej drogi były malownicze krajobrazy wiodące przez Iłownicę, Pierściec, Ochaby, Kiczyce i z powrotem do Iłownicy.

Rowerzystom na starcie jak co roku kibicował wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna. – Nieprzerwalnie od 7 lat kolejny raz jesteście tutaj i jednoczycie się tym zdrowym stylem życia. A jednocześnie macie okazję do poznania naszego regionu i podziwiania jego piękna. Życzę wspaniałym wrażeń zwłaszcza najmłodszym w dniu ich święta – mówił wójt Janusz Pierzyna. Podziękował Irenie Sojce z mężem, którzy od początku organizują rajd, wszystkim organizatorom, osobom zabezpieczającym imprezę, a także uczestnikom.

Po trasie w miejscowej strażnicy na cyklistów czekał gorący posiłek, ciepła herbata, kawa i słodki poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Iłownicy.

Impreza została zorganizowana przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Iłownicy i Radę Sołecką.

Zobacz też:

WAKACJE W MIĘDZYRZECZU

Filia Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzeczu Górnym zaprasza na zajęcia wakacyjne.

ABSOLUTORIUM I WOTUM ZAUFANIA DLA WÓJTA

Na sesji w czwartek 25 czerwca radni jednogłośnie udzielili wójtowi Januszowi Pierzynie wotum zaufania i absolutorium za 2019 r.

HOT16CHALLENGE2 Z MAZAŃCOWIC

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach przyłączyli się do akcji Hot16Challenge2.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna