PUCHAR POLSKI W BIEGACH NA NARTOROLKACH

2019-09-16

Kamila Boczkowska z Jeleniej Góry i Dominik Bury z Istebnej odebrali okazałe puchary od Wójta Gminy Jasienica Janusza Pierzyny za zwycięstwo w I Jasienickim Biegu na Nartorolkach o Puchar Polski.

Po raz pierwszy w sobotę 14 września w Międzyrzeczu Dolnym w gminie Jasienica odbyły się zawody w biegach na nartorolkach, stanowiące trzecie zawody, wliczane do Pucharu Polski. Tegoroczny cykl Pucharu Polski obejmuje 6 edycji: w Tomaszowie Lubelskim, Jeleniej Górze, Jasienicy, Bystrej, Sokółkach, a finał Pucharu Polski zaplanowano na pierwszy weekend października w Ptaszkowej.

W rywalizacji wzięło udział ponad 80 zawodników. Na terenie Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej wystartowali wszyscy reprezentanci Kadry Narodowej A Mężczyzn w biegach narciarskich: Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Mateusz Haratyk, Dawid Damian, Michał Skowron oraz Kacper Antolec.

Zawodnicy startowali w kategoriach: młodziczka rocznik: 2004 i 2005 - dystans: 5 km F (2 okrążenia x 2,5 km), młodzik rocznik: 2004 i 2005 - dystans: 5 km F (2 okrążenia x 2,5 km), juniorka młodsza rocznik: 2002 i 2003 - dystans: 7,5 km F (3 okrążenia x 2,5 km), junior młodszy rocznik: 2002 i 2003 -dystans: 10 km F (4 okrążenia x 2,5 km), juniorka, rocznik: 2000 i 2001, seniorka 1999 i starsze - dystans: 10 km F (4 okrążenia x 2,5 km), junior rocznik: 2000 i 2001, senior 1999 i starsi - dystans: 15 km F (6 okrążeń x 2,5 km), oraz kadra Polski juniorów.

Rozgrywki prowadzone były techniką dowolną. Celem zawodów jest popularyzacja narciarstwa biegowego, biegów na nartorolkach oraz forma przygotowania do sezonu zimowego. Dekoracji dokonał m.in. wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna. Zakończenie uświetnił występ Zespołu „Blach Kapela”.

Organizatorem zawodów był Śląsko Beskidzki Związek Narciarski, Wójt Gminy Jasienica oraz Polski Związek Narciarski. Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z NRS i Wytycznymi PZN.

Wyniki dostępne tutaj .

Zobacz też:

NOWY NUMER JASIENICY

Ukazał się majowy numer „Jasienicy” – gminnego miesięcznika, dostępnego bezpłatnie w punktach kolportażu na terenie całej gminy.

STRACHY W OBIEKTYWIE

Najpierw stworzyć stracha, potem go sfotografować – takie jest zadanie konkursowe.

INFORMACJA O OTWARCIU SZKÓŁ OD PONIEDZIAŁKU

Gminny Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Jasienicy informuje o zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w szkołach gminy Jasienica.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna