NOWE AUTA POLICJANTÓW

2019-11-26

O nowego Forda Rangera i nieoznakowany radiowóz marki Hyundai i30 wzbogacił się Komisariat Policji w Jasienicy. Zakup nowych samochodów dla policji dofinansowała Gmina Jasienica ze swojego budżetu.

Gmina Jasienica wsparła zakup łącznie kwotą 77 tys. zł: 50 tys. forda, a 27 tys. hyundaia. – Traktujemy dofinansowanie domowego sprzętu dla policji jako inwestycję w bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Oba samochody usprawnią działania funkcjonariuszy z naszego Komisariatu – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

Wraz z innymi samorządowcami z powiatu bielskiego i miasta Bielsko-Biała w poniedziałek 25 listopada przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wziął udział w uroczystym przekazaniu nowych samochodów. Łącznie do komisariatów i posterunków policji w regionie trafiły 3 oznakowane pojazdy marki Ford Ranger i 7 nieoznakowanych pojazdów Hyundai i30. Wozy kosztowały łącznie 1,08 mln zł, z czego 503 tys. zł pochodzi z budżetów samorządów, reszta – Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Szef bielskiego garnizonu insp. Krzysztof Herzyk podziękował samorządom za finansowe wsparcie. Jak poinformowała bielska Komenda Miejska Policji, fordy rangery posiadają 2-litrowe silniki diesla o mocy ponad 200 KM. Są przystosowane do jazdy w ekstremalnie trudnych warunkach terenowych. Wysokość brodzenia tych samochodów wynosi aż 80 cm, co pozwala przeprawiać się przez przejazdy rzeczne, tereny bagienne i trakty off-roadowe. Będą wykorzystywane zatem przede wszystkim w sytuacjach, kiedy miejsce interwencji położone jest w masywach leśnych lub górskich, zwłaszcza przy prowadzeniu akcji poszukiwawczych za osobami zaginionymi lub w trakcie działań przeciwdziałających skutkom powodzi i podtopień.

Z kolei nieoznakowane radiowozy marki Hyundai i30 będą wykorzystywane przez wydział kryminalny, referat antynarkotykowy i policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Mają one mocne, 140-konne silniki i bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa policjantom.

 

Zobacz też:

JESZCZE WIĘCEJ KOMPUTERÓW

Łącznie 85 komputerów przekazał wójt Janusz Pierzyna szkołom z gminy Jasienica do zdalnego nauczania uczniów.

MASECZKA OCHRONNA NADAL OBOWIĄZKOWA

Urząd Gminy Jasienica przypomina, że nadal obowiązuje obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych w zamkniętych pomieszczeniach.

PRZYŁBICE OCHRONNE DLA URZĘDU GMINY JASIENICA

Sześćset kompletów przyłbic ochronnych przekazała firma Valeo dla Urzędu Gminy w Jasienicy.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna