STRAŻNICA W WIESZCZĘTACH GOTOWA

2019-11-27

Zakończył się remont połączony z termomodernizacją strażnicy OSP w Wieszczętach.

– Cieszę się, że kolejny budynek w naszej gminie, służący lokalnej społeczności, przeszedł gruntowny remont. Dzięki temu osiągnęliśmy nie tylko efekt ekologiczny, bo zastąpiliśmy stare ogrzewanie bardziej przyjaznym dla środowiska, ale też poprawiliśmy stan techniczny budynku i jego estetykę – mówi wójt Janusz Pierzyna.

Pracami objęto ocieplenie budynku, docieplenie ścian fundamentowych, dachu, częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę parapetów, obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych. Wykonano także remont schodów i pomieszczenia kotłowni, gdzie zainstalowano nowy kocioł gazowy kondensacyjny jako źródło ogrzewania pomieszczeń, zaś dla użytkowania ciepłej wody zainstalowano zbiornik o pojemności 300 l. Wraz z nowym kotłem wymieniono instalację gazową oraz całą instalację centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami. Przebudowano również instalację wody ciepłej. Na dachu budynku zamontowano instalacje fotowoltaiczne, składające się z 12 paneli o mocy 280 W każdy. Prace pochłonęły ponad 700 tys. zł, w przyszłym roku dodatkowo zostanie wymieniona instalacja elektryczna za wartość około 180 tys. zł.

Przypomnijmy, strażnica OSP Wieszczęta jest jednym z sześciu obiektów użyteczności publicznej, które w tym roku poddane zostały termomodernizacji, obok filii Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzicy i Bierach, szkoły w Wieszczętach oraz dwóch innych strażnic OSP: w Rudzicy i Świętoszówce.

Zobacz też:

JESZCZE WIĘCEJ KOMPUTERÓW

Łącznie 85 komputerów przekazał wójt Janusz Pierzyna szkołom z gminy Jasienica do zdalnego nauczania uczniów.

MASECZKA OCHRONNA NADAL OBOWIĄZKOWA

Urząd Gminy Jasienica przypomina, że nadal obowiązuje obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych w zamkniętych pomieszczeniach.

PRZYŁBICE OCHRONNE DLA URZĘDU GMINY JASIENICA

Sześćset kompletów przyłbic ochronnych przekazała firma Valeo dla Urzędu Gminy w Jasienicy.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna