SPOTKANIE Z PRZEDSIĘBIORCAMI

2019-12-16

Do tradycji weszło świąteczne spotkanie wójta gminy Jasienica Janusza Pierzyny z lokalnymi przedsiębiorcami i liderami miejscowych organizacji. Chór Hejnał wprowadził zebranych w świąteczny nastrój a KGW Jasienica w kulinarną rozkosz.

– Spotkanie z przedsiębiorcami to okazja do podziękowania im, że swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju całej naszej gminy, dają pracę mieszkańcom, płacą podatki, wzmacniają nasz gospodarczy potencjał – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna. Wśród gości szczelnie wypełniających salę widowiskową Drzewiarza znaleźli się Jan Borowski, przewodniczący Rady Powiatu Bielskiego, Czesław Machalica, przewodniczący Rady Gminy Jasienica oraz wielu radnych. Byli również Andrzej Graboś, szef Polmotors, największego pracodawcy w Jasienicy, Michał Bożek, szef Ustronianki i właściciel zamku w Grodźcu, Andrzej Zabiegliński, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w skład której wchodzi strefa jasienicka, Edward Pilch z zakładów ceramiki, Krzysztof Kadys z firmy Rawibox, która w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej postawi w przyszłym roku fabrykę, a także Andrzej Gruszka, szef Eurovii na południową Polskę, Wojciech Dudziak, dyrektor Paged Meble S.A.  

– Minął kolejny rok, znów blisko Boże Narodzenie. To okazja, aby zadać sobie pytanie: czy udało nam się dokonać tego, co sobie zaplanowaliśmy przed rokiem. Czy dobrze ten czas wykorzystaliśmy – mówił wójt witając gości. Przypomniał, że minął właśnie pierwszy rok w nowej kadencji Rady Gminy Jasienica, warto wiec również ten okres podsumować. To kolejny rok, który stał pod znakiem inwestycji, bo mimo że w tym roku nie sprzedano żadnej działki w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej, to udało się wykonać termomodernizację w sześciu ważnych obiektach użyteczności publicznej, rozpoczyna się też budowa strażnicy OSP i rozbudowa budynku Urzędu Gminy Jasienica. Z budżetu Gminy Jasienica wsparto też przebudowę drogi powiatowej Ligota Międzyrzecze, a dofinansowanie do takich dróg, udzielone w ostatnich latach, sięga kwoty 10 mln zł, na rzecz Powiatu.

Swoje błogosławieństwa złożyli księża, katolicki proboszcz z Mazańcowic Piotr Grochowiecki oraz ewangelicki z parafii jasienickiej ks. Andrzej Krzykowski. Wiersz w bożonarodzeniowej tonacji wyrecytował poeta Juliusz Wątroba. Dla gości przygotowano prezent – choinkową bańkę z namalowanym przez malarza Floriana Kohuta strachem polnym. Pod dyrekcją Krzysztofa Przemyka zaśpiewał również chór „Hejnał” Mazańcowice, którego członkowie byli ubrani w ludowe stroje, zakupione dla nich w tym roku. Świąteczne spotkanie nie mogło się obyć bez wigilijnego poczęstunku. Jak zwykle panie z jasienickiego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały pysznego karpia. Dla uczestników grała kapela zespołu Dudoski.

Zobacz też:

WAKACJE W MIĘDZYRZECZU

Filia Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzeczu Górnym zaprasza na zajęcia wakacyjne.

ABSOLUTORIUM I WOTUM ZAUFANIA DLA WÓJTA

Na sesji w czwartek 25 czerwca radni jednogłośnie udzielili wójtowi Januszowi Pierzynie wotum zaufania i absolutorium za 2019 r.

HOT16CHALLENGE2 Z MAZAŃCOWIC

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach przyłączyli się do akcji Hot16Challenge2.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna