SPOTKANIA Z KOLĘDĄ W MAZAŃCOWICACH

2020-01-13

To już 20. edycja Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Spotkania z kolędą”, jaka w niedzielę odbyła się w mazańcowickim kościele św. Marii Magdaleny.

Podczas koncertu w wieczór 12 stycznia publiczność usłyszała najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu pięciu zespołów. Obok miejscowych Zespołu Regionalnego „Grodźczanie”, Orkiestry „Blach-Kapela” i Chóru Mieszanego „Hejnał Mazańcowice”, wystąpił również Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Oleśnie oraz Chór Mieszany „Collegium Canticorum” z Czeskiego Cieszyna.

– Stało się już tradycją, że tuż po świętach spotykamy się w tym kościele, aby wspólnie śpiewać piękne kolędy – mówił wójt Janusz Pierzyna równocześnie dziękując wykonawcom.

Widzowie pozostając w świątecznej atmosferze wysłuchali znane pieśni bożonarodzeniowe i szybko dołączyli do muzyków, śpiewając wraz z nimi kolędy i pastorałki. Publiczność nagrodziła gromkimi brawami wykonawców i dyrygentów.

Festiwal Kolęd i Pastorałek odbył się pod honorowym patronatem Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki oraz Wójta Gminy Jasienica Janusza Pierzyny. Organizatorami imprezy byli: Polski Związek Chórów i Orkiestr oddział w Bielsku-Białej, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy, Parafia św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach.

Zobacz też:

POMOC WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ

Wojska Obrony Terytorialnej z 133 Batalionu Lekkiej Piechoty z Cieszyna po raz kolejny pomogły w dostarczeniu żywności do potrzebujący z gminy Jasieni

INFORMACJA DLA PACJENTÓW

Od poniedziałku 1 czerwca ponownie rusza Laboratorium Analityczne oraz Pracownia RTG. SG ZOZ przypomina o konieczności uprzedniej rejestracji ...

KOMPUTERY DO ZDALNEGO NAUCZANIA

Do uczniów z gminy Jasienica, którzy mają kłopoty w skompletowaniu sprzętu potrzebnego do zdalnego nauczania, w najbliższych dniach trafi ...

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna