MAROKAŃSKIE WARSZTATY KULINARNE

2020-02-10

Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy zaprasza na warsztaty „Smaki i zapachy Maroka”.

To propozycja wspólnego gotowania i poznania tajników kuchni marokańskiej pod okiem artysty-muzyka Mustaphy El Boudani z Sahary. Kulinarne pasje Mustaphy wprowadzą każdego w orientalny świat zapachów i smaków. Tradycja gotowania wyniesiona z domu to istny smakowy i artystyczny kunszt. Mustapha El Boudani urodził się w tradycyjnej, wielodzietnej rodzinie nomadów, pochodzi z południowej części Maroka, z wioski M'Hamid El Ghizalne, która znajduje się u wrót piasków Sahary. Jest wokalistą, gitarzystą i bębniarzem. Gra na kastanietach – karkabat oraz tańczy.

Podczas warsztatów uczestnicy odkryją wspaniałą kuchnię Maroka, jej niezwykłą kulinarną mieszankę z wpływami Berberów, Fenicjan, Arabów, Hiszpanów, Żydów sefardyjskich i Francuzów, podkreślonej paletą przypraw, kolorów i wyrazistych smaków. Przygotują tajine, harirę oraz słodki deser, poznają przyprawy i zioła, zaparzą również tradycyjną herbatę i zasmakują w złocie Maroka – oleju arganowym.

Spotkanie odbędzie się w piątek 21 lutego o godz. 16.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Jasienicy. Warsztaty są płatne – 100 zł od osoby, ilość miejsc ograniczona.

GOK

Zobacz też:

WAKACJE W MIĘDZYRZECZU

Filia Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzeczu Górnym zaprasza na zajęcia wakacyjne.

ABSOLUTORIUM I WOTUM ZAUFANIA DLA WÓJTA

Na sesji w czwartek 25 czerwca radni jednogłośnie udzielili wójtowi Januszowi Pierzynie wotum zaufania i absolutorium za 2019 r.

HOT16CHALLENGE2 Z MAZAŃCOWIC

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach przyłączyli się do akcji Hot16Challenge2.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna