SZKOŁA ROŚNIE

2020-06-18

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Świętoszówce przebiega zgodnie z planem. Przy istniejącym budynku szkolnym w Świętoszówce powstaje nowe skrzydło oraz stołówka. – Mimo pandemii roboty przy rozbudowie szkoły w Świętoszówce przebiegają bez zakłóceń – mówi wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Nowe skrzydło zajmuje wolną przestrzeń pomiędzy budynkiem szkoły a kościołem, budowla liczy 30 m długości i 11,5 m szerokości. Po oddaniu do użytku segment będzie miał bezpośrednie wejście z zewnątrz. Na dwóch niższych kondygnacjach zostaną utworzone po 3 klasy lekcyjne, a na II piętrze kolejne 3 pomieszczenia do zagospodarowania według potrzeb szkoły. Do gmachu głównego szkoły na poziomie parteru i I piętra będzie można przejść specjalnym łącznikiem. Jednocześnie powstanie stołówka wraz z kuchnią. Jednokondygnacyjny obiekt przeznaczony zostanie do obsługi ok. 150 uczniów, jednorazowo korzystać będzie mogło z jadalni ok. 50 osób.

– Z powodu reformy oświaty szkoły podstawowe muszą pomieścić dwa dodatkowe roczniki. W tym rejonie naszej gminy z roku na rok przybywa mieszkańców, toteż przewidujemy, że uczniów również będzie coraz więcej. Nowy obiekt umożliwi więc stworzenie dobrych warunków do nauki także kolejnym rocznikom – wyjaśnia Janusz Pierzyna. Całość inwestycji o wartości ponad 4,7 mln zł zostanie pokryta z budżetu Gminy Jasienica, część dydaktyczna będzie gotowa za rok.

To już druga inwestycja oświatowa w gminie Jasienica po wprowadzeniu reformy oświaty. W ub.roku szkoła w Międzyrzeczu Górnym została rozbudowana o dodatkowy segment z czterema klasami. Obecnie trwa tam budowa nowej sali gimnastycznej.

Koszty rozbudowy Placówek Oświaty po wprowadzeniu reformy zostały na garnuszku samorządów.

Dla Gminy przez te 3 lata to koszt już ponad 10 mln zł.

Zobacz też:

PRZYJAŹŃ PONAD GRANICAMI

Polskie i czeskie samorządy pogranicza deklarują kontynuację współpracy mimo ograniczeń wynikających z pandemii.

KOLEJNE DROGI WYREMONTOWANE

W ostatnich dniach zakończyły się remonty kilku dróg w sołectwach gminy Jasienica.

INFORMACJA

Aktualizacja danych dotyczących procedury zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Jasienica .

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna