WODA ZALAŁA REMIZĘ

2020-07-27

Gwałtowne opady deszczu nad Jasienicą doprowadziły do licznych podtopień, m.in. zalało strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy.

W minioną niedzielę woda wdarła się do strażnicy OSP Jasienica. Zalała garaż remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Jasienica, zaplecze dyżurowania i przygotowań do służby. W ciągu 2 godzin deszczu, a zwłaszcza po półgodzinnej gwałtownej ulewie, położone poniżej poziomu ulicy i parkingu pomieszczenia wypełnione były wodę. Jej poziom osiągnął 30-40 cm, a woda wylewała się wprost ze ścian. Strażacy włączyli dwie wysokowydajne pompy i po ok. godzinie udało się wodę wypompować. Co ważne, część strażaków z OSP Jasienica została wysłana na akcję związaną z podtopieniem na fragmencie ekspresowej S 52.

– Sprawa jest poważna, powtarza się przy każdym większym opadzie deszczu, w tym roku już po raz szósty. Jednostka działa w bardzo trudnych warunkach lokalowych. Warunki atmosferyczne pokazują, że dobrze, że została podjęta decyzja o budowie nowoczesnej strażnicy dla jasienickiej jednostki OSP. – mówi wójt Janusz Pierzyna.

Wideo dostępne tutaj .

 

Zobacz też:

MOBILNE BIURO W JASIENICY

W środę 12 sierpnia do Jasienicy zawitało Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze”.

LOTOS NA STREFIE

W niedzielę na trasach biegowych w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej zakończono rywalizację w pierwszej letniej edycji Narodowego ...

JUBILEUSZ KOŚCIOŁA W MAZAŃCOWICACH

W niedzielę 9 sierpnia parafianie i zaproszeni goście świętowali 90. rocznicę poświęcenia świątyni w Mazańcowicach, która służy miejscowej ...

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna