JUBILEUSZ KOŚCIOŁA W MAZAŃCOWICACH

2020-08-10

W niedzielę 9 sierpnia parafianie i zaproszeni goście świętowali 90. rocznicę poświęcenia świątyni w Mazańcowicach, która służy miejscowej społeczności luterańskiej.

W nabożeństwie pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Andrzeja Dyczka wzięli udział m.in. ks. dr Adrian Korczago, biskup diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna, a także wierni i mieszkańcy sołectwa.

Oprawę muzyczną przygotował chór parafialny pod dyrekcją Agnieszki Brzezickiej oraz Elżbieta Kłoda (organy) i Paulina Macura (skrzypce). Wójt w imieniu mieszkańców gminy Jasienica złożył na ręce ks. Andrzeja Dyczka gratulacje i podziękowania za udział społeczności ewangelickiej w życiu regionu, wręczył też okolicznościową pamiątkę.

(Zdjęcia: Andrzej Malik)

 

Zobacz też:

INFORMACJA DLA MIESZKACÓW GMINY JASIENICA

Informacja w sprawie funkcjonowania Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jasienicy w czasie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

DRUGIE MIEJSCA NA FESTIWALU MODELARSKIM

Świetnie zaprezentowali się modelarze z klubu „Ikar”, działającego przy mazańcowickiej filii GOK w Jasienicy podczas XI Festiwalu Modeli ...

POGRĄŻENI W GŁĘBOKIM SMUTKU I ŻALU

Władze Gminy Jasienica z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiają, że w dniu 21.09.2020 roku w wieku 64 lat odszedł Jan Mrzyk członek i aktywny ...

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna