LOTOS NA STREFIE

2020-08-11

W niedzielę na trasach biegowych w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej zakończono rywalizację w pierwszej letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”.  Biegową część rozegrali zawodnicy kombinacji norweskiej. Najwięcej złotych krążków wywalczyli reprezentanci klubu KS Eve-nement Zakopane, którzy triumfowali w dwóch kategoriach wiekowych: Chłopiec Starszy i Junior Młodszy.

Za nami historyczne zawody LOTOS Cup w kombinacji norweskiej. To właśnie w niedzielę w Jasienicy po raz pierwszy w historii Programu rozegrane zostały zawody dziewczyn w dwuboju. Zwycięstwo w kategorii Dziewczęta odniosła Amelia Polanowska z zakopiańskiego AZS-u. Srebrny medal wywalczyła Słowaczka Kira Kapustikova, a na najniższym stopniu podium stanęła klubowa koleżanka Polanowskiej - Ewa Frączek.

W niedzielne przedpołudnie walka toczyła się również o medale w pięciu kategoriach mężczyzn. Mimo trudnych warunków pogodowych byliśmy świadkami wspaniałej rywalizacji i tego dnia emocji na trasie biegowej na pewno nie zabrakło. W kategorii Chłopiec Starszy triumfował Michał Obtułowicz z klubu KS Eve-nement Zakopane. Drugie miejsce wywalczył Kacper Tomasiak, a trzeci był Tymoteusz Dyduch. Obydwaj zawodnicy reprezentują barwy klubu LKS Klimczok Bystra.

W Juniorze Młodszym złoty medal zdobył Jan Galica, kolejny z dwuboistów KS Eve-nement Zakopane . Na drugim stopniu podium stanął Bartłomiej Kuchta z LKS Poroniec Poronin, a trzecie miejsce zajął Czech Pavel Bernat. W kategorii Open zwyciężył Maciej Gąsienica-Ciaptak z klubu AZS Zakopane, dla którego jest to najlepszy jak dotąd wynik w karierze. Srebrnym medalistą został Andrzej Szczechowicz z TS Wisły Zakopane, a brąz zdobył Bartłomiej Klimowski z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice.

Medaliści i medalistki niedzielnych zawodów

Chłopiec

 1. Adam Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Kevin Kubień - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Marcin Galica - KS Eve-nement Zakopane
Dziewczęta
 1. Amelia Polanowska - AZS Zakopane
 2. Kira Kapustikova - KPSL Bańska Bystrica
 3. Ewa Frączek - AZS Zakopane
Chłopiec Starszy
 1. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane
 2. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra
 3. Tymoteusz Dyduch - LKS Klimczok Bystra  
Młodzik
 1. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane
 2. Lukas Doleżal - BKL Machov
 3. Andrzej Waliczek - TS Wisła Zakopane

Junior Młodszy

 1. Jan Galica - KS Eve-nement Zakopane
 2. Bartłomiej Kuchta - LKS Poroniec Poronin
 3. Pavel Bernat - Dukla Liberec

  Open

 1. Maciej Gąsienica-Ciaptal - AZS Zakopane
 2. Andrzej Szczechowicz - TS Wisła Zakopane
 3. Bartłomiej Klimowski - PKS Olimpijczyk Gilowice  

W ostatni weekend sierpnia również w Beskidach rozegrana zostanie II letnia edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski, natomiast Grupa LOTOS jest Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza . (mat. Organizatora)

 

Zobacz też:

INFORMACJA DLA MIESZKACÓW GMINY JASIENICA

Informacja w sprawie funkcjonowania Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jasienicy w czasie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

DRUGIE MIEJSCA NA FESTIWALU MODELARSKIM

Świetnie zaprezentowali się modelarze z klubu „Ikar”, działającego przy mazańcowickiej filii GOK w Jasienicy podczas XI Festiwalu Modeli ...

POGRĄŻENI W GŁĘBOKIM SMUTKU I ŻALU

Władze Gminy Jasienica z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiają, że w dniu 21.09.2020 roku w wieku 64 lat odszedł Jan Mrzyk członek i aktywny ...

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna