TRZY ZWYCIĘSTWA MISTRZOSTW POLSKI W BADMINTONIE

2020-09-09

Wielki sukces odnieśli zawodnicy Beskidzkiego Klubu Badmintona SET z Mazańcowic zdobywając złote medale w trzech konkurencjach na najważniejszej dorocznej imprezie w kategorii młodzika.

Podczas rozgrywanych od 4 do 6 września w Bieruniu Mistrzostw Polski Młodzików w Badmintonie Julia Piwowar zwyciężyła dwukrotnie – w grze pojedynczej dziewcząt, a także wraz z Anną Czuchrą (UKS Unia Bieruń) w grze podwójnej dziewcząt, zaś Michał Szczypka i Jacob Toczek w grze podwójnej chłopców.

– To historyczny sukces zawodników naszego klubu. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tak emocjonującym wydarzeniu i doprowadzić po kilku latach ciężkiej pracy moich wychowanków Julię, Jacoba i Michała do Mistrzostwa Polski. Były to dla nas lata wielu wyrzeczeń, poświęceń i ciężkiej pracy, ale dla takich sukcesów warto było – komentuje zwycięstwa trener Bartosz Pietryja.

Są to pierwsze złote medale dla Beskidzkiego Klubu Badmintona SET. Klub wyraża nadzieję, że z każdym kolejnym rokiem adeptów tego sportu będzie przybywać i medali będzie coraz więcej.

Fot. Paweł Święs Fotografia/ UKS Unia Bieruń

Zdjęcie grupowe zawodniczek uczestniczących w trunieju

Zawodniczka Julia Piwowar podczas gry

Michał Szczypka i Jacob Toczek podczas gry

Zdjęcie grupowe medalistek w grze pojedynczej

Zawodnicy klubu z Mazańcowic z medalami i dyplomami Mistrzostw Polski Młodzików w Badmintonie

Zdjęcie grupowe zwycięzców turnieju

Zobacz też:

INFORMACJA DLA MIESZKACÓW GMINY JASIENICA

Informacja w sprawie funkcjonowania Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jasienicy w czasie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

DRUGIE MIEJSCA NA FESTIWALU MODELARSKIM

Świetnie zaprezentowali się modelarze z klubu „Ikar”, działającego przy mazańcowickiej filii GOK w Jasienicy podczas XI Festiwalu Modeli ...

POGRĄŻENI W GŁĘBOKIM SMUTKU I ŻALU

Władze Gminy Jasienica z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiają, że w dniu 21.09.2020 roku w wieku 64 lat odszedł Jan Mrzyk członek i aktywny ...

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna