ELEKTRONICZNY ODPIS AKTU STANU CYWILNEGO

2020-05-11 - 2020-05-30

Dostępna jest rozszerzona wersja e-usługi umożliwiającej wnioskowanie online o odpis aktu stanu cywilnego. Dzięki niej odpis aktu stanu cywilnego można uzyskać od ręki – w wersji elektronicznej.

System wygeneruje dokument bezpośrednio z Systemu Rejestrów Państwowych (SRP) i natychmiast prześle na skrzynkę, bez angażowania urzędnika. Automatyczny odpis w miejscu podpisu urzędnika będzie zawierał elektroniczną pieczęć ministra cyfryzacji.

UWAGA! Odpis, który uzyskasz, będzie miał moc prawną tylko w wersji elektronicznej. Nie drukuj go i przekazuj tylko w tej postaci. Wydruk nie ma mocy prawnej.

W Systemie Rejestrów Państwowych (SRP) akta są obowiązkowo rejestrowane od marca 2015 roku. Nadal trwa proces migracji do SRP starszych dokumentów. Urzędy stanu cywilnego robią to stopniowo. Jeśli system nie wyda Twojego odpisu automatycznie i tak go otrzymasz. Odbędzie się to jednak z udziałem urzędnika.

Aby uzyskać odpis drogą elektroniczną trzeba wejść na Gov.pl , wypełnić formularz i potwierdzić wniosek Profilem Zaufanym.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-odpis-aktu-stanu-cywilnego-urodzenia-malzenstwa-zgonu#scenariusz-przez-internet

 

Zobacz też:

WEŹ PIENIĄDZE NA POSADZENIE LASU

Rolnicy, którzy mają w swoim gospodarstwie grunty słabszej jakości i chcą posadzić na nich las, mogą uzyskać na ten cel wsparcie z ARiMR.

PRZERWA W DOSTAWIE GAZU

Polska Spółka Gazownictwa zawiadamia o przerwie w dostawie gazu.

INFORMACJA O PRZYDATNOŚCI WODY DO SPOŻYCIA

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Bielsku-Białej informuje o przydatności wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi dla Gminy Jasienica ...

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna