BEZPŁATNE KURSY ZAWODOWE

2016-10-21 - 2016-10-25

Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Cieszynie prowadzi nabór na bezpłatne kursy zawodowe w czterech blokach tematycznych:

1. Elektryk z uprawnieniami SEP do 1kv Celem kursu jest zdobycie przez słuchaczy teoretycznej wiedzy i praktycznych umiejętności wymaganych w pracy na stanowisku elektryka oraz przygotowanie do egzaminu zewnętrznego. Każdy uczestnik po pozytywnym zaliczeniu egzaminu uzyska uprawnienia SEP w zakresie eksploatacji „E” urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV.

2. Sprzedawca-magazynier z obsługą wózka widłowego i wymianą butli LPG W ramach kursu uczestnicy teoretyczne i praktyczne przygotują się do pracy w magazynie oraz zdobędą kwalifikacje niezbędne do obsługi wózka widłowego i wymiany butli LPG.

3. Pracownik biurowy z obsługą programu kadrowo-płacowego Osoby uczęszczające na kurs zdobędą wiedzę m.in. dot. organizacji pracy biurowej takich jak obieg dokumentów oraz ich archiwizacja. Na kursie zostaną omówione systemy przechowywania akt, podstawowe zasady prawa pracy i inne zagadnienia prawne. Dodatkowo uczestnicy nauczą się obsługiwać program kadrowo-płacowy.

4. Kelner-barman Kurs przygotowuje słuchaczy do profesjonalnej obsługi klientów w zawodzie barman - kelner oraz zapoznanie z organizacją usług gastronomicznych. Podczas kursu odbędą się praktyczne zajęcia związane z sposobem przyrządzania i podawania potraw i napojów, technik serwowania napojów, obsługi urządzeń i sprzętu barowego.

Planowy termin rozpoczęcia kursów to II połowa listopada 2016r.

Uczestnikami kursów mogą zostać osoby w wieku 18-24 lata, które nie ma zatrudnienia, nie uczestniczą w kształceniu i są zainteresowane bezpłatną zmianą lub podwyższaniem posiadanych kwalifikacji.

Spotkanie odbędzie się 26.10.2016r. (środa) o godz. 10:00 w siedzibie Ośrodka (ul. Górny Rynek 1, Cieszyn – wejście od ul. Szerokiej).

Potwierdzenie udziału w spotkaniu do 25 października, e-mail:osz.cieszyn@ohp.pl lub telefoniczne 502 031 659.

 

Zobacz też:

ZAPROSZENIE

Minister Klimatu zaprasza do udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju.

UWAGA! BURZE Z GRADEM I DESZCZ

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna