TROCHĘ NOWOŚCI W SEGREGOWANIU

2020-01-07

Od 1 stycznia obowiązujące zasady segregacji odpadów uległy kilku zmianom. Najważniejsza ze zmian dotyczy działalności Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, znajdującego się w Jasienicy. – Z myślą o wygodzie mieszkańców wynegocjowaliśmy dodatkowy dzień, w którym PSZOK przyjmuje odpady – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

Od stycznia PSZOK czynny jest w trzy dni w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty od godz. 10 do 16 (w okresie do końca kwietnia) oraz od 10 do 20 (od maja do końca sierpnia).

Mniej kłopotów będziemy mieli także z segregowaniem metali i tworzyw sztucznych, gdyż obie te frakcje można mieszać, odkładając do worka bądź czerwonego (dotychczasowe metale), bądź żółtego (tworzywa sztuczne). Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Jasienica jednocześnie informuje, że od lutego będą przyjmowane nowe deklaracje. W nich będzie można zaznaczyć chęć utworzenia na swojej posesji kompostownika na odpady zielone (trawa, gałęzie, liście), dzięki czemu uzyskamy ulgę w opłacie za wywóz odpadów (19 zł zamiast 23 zł).

Szczegółowe informacje dotyczące segregacji znajdują się tutaj .

Zobacz też:

MIĘDZYRZECZE DOLNE Z PLANEM

Podczas sesji w czwartek 19 maja na wniosek wójta radni przyjęli plan miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla sołectwa Międzyrzecze Dolne.

TYDZIEŃ UKRAIŃSKI W ZSP IŁOWNICA

W ZSP w Iłownicy przeprowadzono akcję pt. „Tydzień dla Ukrainy”, której celem było wsparcie i pokazanie jedności z obywatelami Ukrainy.

TYCZKARZE UCZCILI STULECIE

Świetnymi skokami uczcili tyczkarze z UKS Olimp Mazańcowice stulecie Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki podczas mitingu w Chorzowie.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna