PIENIĄDZE NA INWESTYCJE

2020-06-26

Ponad 2,35 mln zł pozyskał wójt Janusz Pierzyna z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych przeznaczonych dla gmin Powiatu Bielskiego.

Symboliczny czek wręczyli wójtowi ministrowie Stanisław Szwed i Grzegorz Puda w Starostwie Bielskim w Bielsku-Białej. Powiat Bielski z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych otrzymał łącznie prawie 9,3 mln zł, zaś 10 bielskich gmin ponad 19,5 mln zł. Gmina Jasienica z tej puli otrzymała 2 352 112 zł.
Pieniądze można wydać na rozpoczęte już przedsięwzięcia oraz te, które mają ruszyć w tym roku. Można je przeznaczyć również na tzw. wkład własny przy inwestycjach, na które pozyskano środki zewnętrzne.
 
 
 

 

 

Zobacz też:

POLSKO-SŁOWACKIE SMAKI POGRANICZA

Od poniedziałku 26 do środy 28 lipca trwała studyjna wizyta słowackich partnerów z MAS Terchovska Dolina na obszarze gmin należących do Lokalnej ...

Nowy numer Jasienicy

W punktach bezpłatnego kolportażu na terenie gminy Jasienica jest już dostępny nowy numer naszego lokalnego miesięcznika samorządowego „Jasienica”.

MOBILNE STANOWISKO DO SAMOSPISU

Wójt Gminy Jasienica, jako Gminny Komisarz Spisowy przypomina mieszkańcom, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy!

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna