HOŁD POLEGŁYM I ŚWIĘTOWANIE NIEPODLEGŁOŚCI

2020-11-11

Jak co roku wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna oraz przewodniczący Rady Gminy Czesław Machalica w środę 11 listopada złożyli wieniec przed pomnikiem poległych w Jasienicy.

Stało się tradycją, że w Święto Niepodległości 11 listopada samorząd Gminy Jasienica składa wieniec przed pomnikiem obok Urzędu Gminy. – Mimo ograniczeń wynikających z pandemii także tego roku chcieliśmy oddać hołd tym wszystkim mieszkańców naszej gminy, którzy w minionych wiekach krwią przyłączyli się do dzieła odzyskania i zachowania niepodległości Rzeczypospolitej – mówi wójt Janusz Pierzyna.

Zazwyczaj w gminie Jasienica organizowanych jest więcej imprez i spotkań, które przypominają o święcie odzyskania niepodległości. W tym roku z uwagi na trwającą pandemię tego typu wydarzenia nie mogły się odbyć. – Zaapelowałem jednak wcześniej do mieszkańców, aby w tym roku dzień niepodległości uczcić wywieszając narodową flagę i w gronie rodzinnym symbolicznie połączyć się z wszystkimi rodakami świętującymi wolną Polskę – dodaje Janusz Pierzyna.

Wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna oraz przewodniczący Rady Gminy Czesław Machalica udają się pod pomnik poległych w Jasienicy.

Samorząd Gminy Jasienica składa wieniec przed pomnikiem obok Urzędu Gminy.

Wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna oraz przewodniczący Rady Gminy Czesław Machalica oddają hołd przed pomnikiem poległych w Jasienicy.

Zobacz też:

BIBLIOTEKI OTWARTE

Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy i jej filie wznawiają swoją działalność.

Nowy numer Jasienicy

W punktach bezpłatnego kolportażu na terenie gminy Jasienica jest już dostępny nowy numer naszego lokalnego miesięcznika samorządowego „Jasienica”.

ZAWODY PŁYWACKIE

Czwarte miejsce zdobyła Karolina Klajmon w zawodach pływackich w Oświęcimiu.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna