PLASTIKOWE ZAKRĘTKI MILE WIDZIANE

2020-11-12

Pod hasłem „Odkręć się na miłość!” w centrum Landeka stanął czerwony pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek.

Duży kosz postawiono przy skrzyżowaniu ul. Strumieńskiej z ul. Skoczowską w kierunku Iłownicy. Mieszkańcy mogą wrzucać do serca zebrane plastikowe nakrętki. Trafią one do recyklingu, a uzyskany z tego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Szymonka. Chłopiec wymaga intensywnej wieloprocesowej rehabilitacji oraz zaopatrzenia w sprzęty, dzięki którym może normalnie funkcjonować.

Do czerwonego serca można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor, a więc po napojach, kawie, mleku, jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, bo obniża to wartość całej kolekcji przeznaczonej do recyklingu.  Szczegóły dostępne  https://www.facebook.com/Stawiarskiego/

Inicjatorem akcji jest Rada Sołecka Landeka.

Czerwony pojemnik w kształcie serca zapełniony plastikowymi nakrętkami. Hasło Odkręć się na miłość. W lewym górnym rogu herb gminy Jasienica. W prawym dolnym rogu informacja o zbiórce.

Zobacz też:

ZMARŁ BYŁY PRZEWODNICZĄCY RADY GMINY W JASIENICY

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w niedzielę 29 listopada zmarł Jerzy Czudek, były wieloletni przewodniczący Radny Gminy Jasienica oraz ...

BIBLIOTEKI OTWARTE

Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy i jej filie wznawiają swoją działalność.

Nowy numer Jasienicy

W punktach bezpłatnego kolportażu na terenie gminy Jasienica jest już dostępny nowy numer naszego lokalnego miesięcznika samorządowego „Jasienica”.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna