PRACOWNICY SOCJALNI

2020-11-20

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Państwu za oddanie, trud i pracę w służbie pomocy społecznej.

W najbliższą sobotę 21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego, ustanowiony dla podkreślenia roli, jaką odgrywacie Państwo w naszym społeczeństwie. Większość Waszej cichej pracy odbywa się w sposób niezauważalny dla ogółu obywateli. Tym bardziej więc warto wykorzystać okazję, aby podkreślić znaczenie Państwa udziału w życiu całego Narodu, zwłaszcza jego najsłabszych grup.

Wyrażam ogromną wdzięczności za Wasze poświęcenie. Codzienność Państwa pracy zawodowej nieodłącznie wiąże się z koniecznością obcowania z ludzkim nieszczęściem, ubóstwem, bezrobociem, poczuciem bezwartościowości życia. Ale także z fizycznym cierpieniem, bólem, społecznym złem, jakiego uczestnikami są klienci instytucji pomocy społecznej. Niejednokrotnie dla takich osób to właśnie pracownicy służb społecznych stanowią jedyny życzliwy kontakt ze światem, niosąc nadzieję, że życie się ułoży, bo nie są pozostawieni samym sobie.

Chcę szczególnie podkreślić szacunek, jakim obdarzamy Wasze poświęcenie zwłaszcza w tym trudnym okresie pandemii. Angażujecie się w pracę z osobami zarówno przebywającymi na kwarantannie w związku z podejrzeniem o zarażenie koronawirusem, jak i bezpośrednio już z osobami cierpiącymi na COVID-19. Trudno przecenić Państwa udział z narażeniem własnego zdrowia i życia w niesieniu drugiemu człowiekowi koniecznego wsparcia. W imieniu całej naszej społeczności gminy Jasienica z serca Wam za to dziękuję.

Proszę też przyjąć życzenia, aby tej potrzeby udziału w poprawie naszego społecznego życia nigdy Wam nie zabrakło, a wdzięczność potrzebujących dawała Państwu dużo satysfakcji. Życzę też wszystkiego co najlepsze dla Was i Waszych Rodzin, zdrowia, pomyślności i wiele szczęścia.

Wójt Gminy Jasienica,
Janusz Pierzyna

 

Plakat z kwiatami z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Zobacz też:

BIBLIOTEKI OTWARTE

Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy i jej filie wznawiają swoją działalność.

Nowy numer Jasienicy

W punktach bezpłatnego kolportażu na terenie gminy Jasienica jest już dostępny nowy numer naszego lokalnego miesięcznika samorządowego „Jasienica”.

ZAWODY PŁYWACKIE

Czwarte miejsce zdobyła Karolina Klajmon w zawodach pływackich w Oświęcimiu.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna