Kolejne serca trafiły do Gminy Jasienica

2021-01-05

Tym razem dwa serduszka stanęły w Jasienicy. Charakterystyczne pojemniki na plastikowe nakrętki stanęły w dwóch miejscach Jasienicy. Jedno czerwone, metalowe serce stanęło koło przystanku w centrum Jasienicy naprzeciwko Urzędu Gminy, a drugie obok sklepu Roll.

Nakrętki z napełnionego serca, zostaną przekazane dla Kubusia, mieszkańca Rudzicy, który do codziennego funkcjonowania potrzebuje wielu specjalistycznych sprzętów. Kubuś jest jednym z około 500 dzieci na świecie, u których zdiagnozowano NKH. Podobne serce na tą zbiórkę stoi już w Rudzicy.

Inicjatorami akcji są Rada Sołecka i Radni z Jasienicy, którzy zachęcają mieszkańców do zaangażowania się w akcję charytatywno-ekologiczną.

Więcej na ten temat na stronie www.fundacjasercadlamaluszka.pl.

Przypomnijmy, że w gminie Jasienica takie zbiórki prowadzi m.in. sołectwo Landek, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Szymonka. Szczegóły dostępne https://www.facebook.com/Stawiarskiego/. W podobny sposób prowadzona jest zbiórka w sołectwie Iłownica i tu dochód ze sprzedaży plastikowych nakrętek zostanie przekazany na pomoc niespełnadwuletniemu Szymusiowi. Więcej o pomocy dla Szymona na profilu społecznościowym .

 

Plakat informujący o akcji zbiórki nakrętek dla niepełnosprawnego dziecka.

 

Zobacz też:

KONKURS

Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "ZIMOWE OBRAZY Z GMINY JASIENICA".

ROLNICY DOBRZE SIĘ SPISALI

Gmina Jasienica jest drugą w województwie śląskim pod względem rolników, którzy sami wykonali zadania Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Zaproszenie na 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna