ROLNICY DOBRZE SIĘ SPISALI

2021-01-20

Gmina Jasienica jest drugą w województwie śląskim pod względem rolników, którzy sami wykonali zadania Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

Przez cały wrzesień i październik 2020 r. trwał Powszechny Spis Rolny organizowany przez Główny Urząd Statystyczny. Obejmował on wszystkie gospodarstwa rolne, toteż zadaniem rachmistrzów spisowych było dotrzeć do gospodarzy i uzyskać od nich szczegółową wiedzę o prowadzonej przez nich działalności rolniczej. Oprócz tradycyjnej formy czekania na rachmistrzów spisowych GUS zaproponował rolnikom dokonanie tzw. samospisu. Można się było zarejestrować na stronie GUS i przez Internet wypełnić kolejne rubryki, już bez konieczności czekania na rachmistrzów.

Samospis Urząd Statystyczny zorganizował w formie konkursu dla gmin o najwyższym wskaźniku na terenie danego województwa.

„Z przyjemnością informujemy, że Gmina Jasienica zajęła II miejsce w Konkursie Prezesa GUS na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu  na terenie województwa śląskiego.” Wyprzedziła nas jedynie gmina Ślemień w powiecie żywieckim.

– Cieszę się z tak wysokiego miejsca naszych rolników, bo ono potwierdza postęp technologiczny na śląskocieszyńskiej ziemi. Coraz rzadziej przypomina ona tę znaną jeszcze sprzed pół wieku, z końmi ciągnącymi pług, rozdrobnionych gospodarstw, w których nowinkami technicznymi były proste maszyny ułatwiające pracę. Dziś to nowoczesne gospodarstwa ze specjalistycznym sprzętem. Jak większość Polaków Rolnicy mają dostęp do Internetu i chętnie korzystają także z tego sposobu ułatwienie sobie życia – komentuje wójt Janusz Pierzyna.

Zgodnie z Komunikatem nr 2 Jury Konkursowego nagrodę stanowi sprzęt elektroniczny: 3 komputery stacjonarne, 3 monitory, 4 tablety, 1 bezprzewodowa myszka, 2 głośniki bluetooth JBL GO2, 2 pendrive’y 128 GB, 8 powerbanków.

Więcej na stronie Spisu Rolnego

 

Zobacz też:

KOLEJNA NADZIEJA W SZTUKACH WALKI

Marta Grysztar, 13-letnia mieszkanka Jasienicy, przywiozła 3 medale z niedawnych Mistrzostw Wielkopolski w taekwon-do.

POGRZEB ŚP. HENRYKA FRANCUZA

W środę 24 lutego odszedł do wieczności śp. Henryk Francuz.

ZMARŁ HENRYK FRANCUZ

Ze smutkiem informujemy, że w nocy z 23 na 24 lutego w wieku 78 lat zmarł Henryk Francuz, wielki społecznik, strażak, samorządowiec, niezwykle ...

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna