Nowy numer Jasienicy

2021-02-22

W punktach bezpłatnego kolportażu na terenie gminy Jasienica jest już dostępny nowy numer naszego lokalnego miesięcznika samorządowego „Jasienica”. Możemy znaleźć w nim informacje o spalarni w okolicy, postępach w zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz relacje sprawozdawcze wójta gminy z ostatniego miesiąca.

AKCJA WOŚP ORAZ ŚWIEĆ PRZYKŁADEM

· Warto przeczytać relacje z 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w której na terenie gminy Jasienica zebrano 34 806,85 zł!

· Z kolei 1 lutego, przebiegła akcja informacyjno-edukacyjna „Świeć przykładem – bądź widoczny”. Dzieci i osoby dorosłe w siedmiu sołectwach otrzymały elementy odblaskowe.

IWESTYCJE 2021r.

· Wójt Janusz Pierzyna informuje o planach związanych z budową nowej przychodni zdrowia w Międzyrzeczu Górnym.

· Rozpoczęto przebudowę drogi Mazańcowice – Międzyrzecze Dolne.

· Pozyskano 4,2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę drugiej drogi do Jasienickiej Strefy Ekonomicznej.

· Warto wspomnieć o pracach przy budowie nowego segmentu dydaktycznego Szkoły Podstawowej w Świętoszówce. Przypomnijmy, że w ub. roku, mimo pandemii, Gmina Jasienica postanowiła wybudować nowy segment dydaktyczny przy szkole w Świętoszówce.

GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY

· Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021r. Główny Urząd Satystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisem objęci są mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy, stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

· Za wzorowy udział w Powszechnym Spisie Rolnym, przeprowadzonym w ubiegłym roku, wójt odebrał nagrodę w imieniu gminy z rąk dyrektor Urzędu Statystycznego w Katowicach - pani Aurelii Hetmańskiej. Nagroda przyznana została za wzorowy udział rolników w Powszechnym Spisie Rolnym.

PROGRAMY

· W tym roku na wniosek wójta, Rada Gminy Jasienica przyjęła nowy „Program Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Jasienica na lata 2021-2023”.

· W tym roku również właściciele i współwłaściciele domów otrzymają większe wsparcie na wymianę kotłów. Zmieniono właśnie zapisy w regulaminie przyznawania dotacji celowej na wymianę źródła ogrzewania budynków mieszkalnych i lokali mieszkalnych. 

· Gminny Ośrodek Pomocy w Jasienicy informuje, iż w związku z rozpoczynającym się od 1 czerwca 2021 r. nowym okresem świadczeniowym 2021/2022 ruszy kolejny nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres.

GAZETKA JASIENICA - LUTY - WERSJA MOBILNA

Życzymy udanej lektury!

jasienica luty

 

Zobacz też:

KOLEJNA NADZIEJA W SZTUKACH WALKI

Marta Grysztar, 13-letnia mieszkanka Jasienicy, przywiozła 3 medale z niedawnych Mistrzostw Wielkopolski w taekwon-do.

POGRZEB ŚP. HENRYKA FRANCUZA

W środę 24 lutego odszedł do wieczności śp. Henryk Francuz.

ZMARŁ HENRYK FRANCUZ

Ze smutkiem informujemy, że w nocy z 23 na 24 lutego w wieku 78 lat zmarł Henryk Francuz, wielki społecznik, strażak, samorządowiec, niezwykle ...

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna