NOWY NUMER „JASIENICY”

2021-03-30

Nowy numer naszego bezpłatnego miesięcznika samorządowego "Jasienica" jest już dostępny w punktach bezpłatnego kolportażu oraz do pobrania na naszej stronie internetowej.

Zachęcamy do lektury m.in. comiesięcznej relacji z życia gminy, jaką wypowiada wójt Janusz Pierzyna. Możecie dowiedzieć się z niej o najnowszych zmianach w liniach autobusów na terenie sołectw: Międzyrzecze Górne, Międzyrzecze Dolne, Mazańcowice, podziękowaniu wiceministrowi - panu Stanisławowi Szwedowi - za wręczenie zestawów medycznych jednostkom OSP, podsumowaniu działań stowarzyszenia Lokalnej Grupy Rybackiej Bielska Kraina, zmianach w obsłudze petentów w Urzędzie Gminy Jasienica oraz o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Jasienica dla sołectwa Bielowicko. 

Warto przy tej okazji zwrócić uwagę również na inwestycje, jakie mimo pandemii są realizowane na terenie gminy Jasienica m.in. przygotowanie wystąpienia dotyczącego modernizacji starej cieszyńskiej oraz prace w nowej sali gimnastycznej w Międzyrzeczu Górnym.  

Z ogromnym smutkiem pożegnaliśmy Henryka Francuza, społecznika i strażaka, wielce zasłużonego dla całej gminy i powiatu bielskiego.

Gazeta również publikuje relacje o kolejnych sukcesach sportowych naszych młodych mieszkańców, którzy pomimo znacznemu ograniczeniu w związku z pandemią ciągle zdobywają kolejne medale i wyróżnienia.

Polecamy także stałe felietony: Juliusza Wątroby oraz pisany gwarą Josiyniczanina.

GAZETKA JASIENICA - MARZEC 2021

Życzymy wszystkim miłej lektury!

Gazetka Jasienica na miesiąc marzec.

 

 

 

 

 

 

Zobacz też:

ZDROWO JEM I WIEM

Przedszkolaki z ZSP w Iłownicy w roku 2020/2021 uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Zdrowo jem, więcej wiem”.

KOLEJNY WÓZ NA NIECZYSTOŚCI

Zakład Komunalny zakupił samochód do wywozu nieczystości z szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków.

W HOŁDZIE OFIAROM

Jak co roku 10 kwietnia wójt Janusz Pierzyna i przewodniczący Rady Gminy Jasienica Czesław Machalica oddali hołd ofiarom mordu katyńskiego ...

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna