„MISJA ANTARKTYDA” – POKÓJ ZAGADEK W ZSP W IŁOWNICY

2021-04-20

Uczniowie szkoły w Iłownicy odbyli niecodzienne lekcje przetrwania.

Na przekór trudnym czasom, z którymi przyszło nam się obecnie zmierzyć, postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole pokój zagadek dla uczniów klas I-III. To już kolejny „escape room”, w którym uczniowie mogli podjąć wyzwanie rozwiązania różnorodnych zagadek, a także rozwijać umiejętność kojarzenia faktów i logicznego myślenia.

Tym razem fabuła naszego pokoju została oparta na wydarzeniach z filmu „Przygoda na Antarktydzie”. Uczniowie przenieśli się w wyobraźni do krainy skutej lodem, gdzie przez bardzo złe warunki atmosferyczne zostały uwięzione pieski husky. Celem misji było dostanie się na ten mroźny kontynent oraz uratowanie małych bohaterów. Aby to zrobić uczniowie musieli wykazać się sprytem i różnorodnymi umiejętnościami, a także myśleć twórczo i współpracować ze sobą, dzięki czemu rozwijali swoje kompetencje kluczowe. Wiedza z matematyki i języka polskiego, a także praktyczne umiejętności, tj. ważenie, mierzenie, odczytywanie godzin z zegara, otwieranie kłódek, były niezbędne, aby dotrzeć do celu. Każda z drużyn pracowała zupełnie inaczej, ale wszystkim udało się wykonać zadanie. Wielkie szczęście i satysfakcja towarzyszyły uczniom po otwarciu ostatniej skrzyni, w której ukryte były medale z napisem „Misja Antarktyda”. Zaangażowanie, przeżycia widoczne na twarzach uczniów oraz ich relacje i opowieści po wyjściu z sali to ogromna radość dla organizatorów.

Pokój zagadek to innowacyjna forma zajęć w edukacji, która przynosi wiele korzyści. Poza wymienionymi powyżej, czas spędzony w „escape roomie” to czas rozmów, interakcji, budowania relacji. W myśl zasady „bawiąc-uczyć” nasi uczniowie mogli rozwijać także swoje kompetencje społeczne, co jest niezwykle cenne w czasach pandemii, zdalnego nauczania i izolacji. (A. Mleczko)

Uczniowie biorący udział w zabawie. W rękach trzymają medale.

Zadowolenie uczniów po otwarciu ostatniej skrzyni, w której ukryte były medale z napisem „Misja Antarktyda”.

Uczniowie szkoły w Iłownicy z nagrodami.

Zobacz też:

KAMPANIA INFORMACYJNA „5 LAT LSR”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina to również współpraca z innymi podmiotami – Kampania informacyjna „5 LAT LSR”.

STRAŻNICA I SALA

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa budynku nowej strażnicy OSP Łazy. Budynek jednocześnie będzie służył także innym organizacjom społecznym ...

POPRAWA INFRASTRUKTURY ODWODNIENIOWEJ

W najbliższych dniach w gminie Jasienica rozpoczną się prace przy konserwacji odwodnień przy drogach.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna