SZERZEJ PRZEZ BIERY

2021-04-23

Droga łącząca Biery i Świętoszówkę zostanie poszerzona. Wójt na ten cel pozyskał 5 mln zł.

– Złożyłem wniosek do rządowego programu wsparcia dla gmin górskich o 5 mln zł dofinansowania inwestycji w naszej gminie. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna. Jak podkreśla, to jedna z tych dróg które wymagają modernizacji przede wszystkim ze względu na stały rozwój miejscowości gminy Jasienica.

Jeszcze niedawno bowiem w tym rejonie gminy głównym problemem było bezpieczeństwo pieszych, przede wszystkim tych idących wieczorami wzdłuż wiodącej krańcami sołectw drogi. Dlatego powstał chodnik, co zdecydowanie poprawiło bezpieczeństwo.

Chodnik jednak wpłynął na zwężenie jezdni. Kiedy natężenie ruchu było w tym rejonie niewielkie, nie stanowiło to problemu. Samochody od czasu do czasu musiały zwolnić dla bezpieczeństwa przy mijaniu się. Dziś, gdy, w tym rejonie gminy powstaje coraz więcej nowych domów, ruch zdecydowanie się powiększył, co ma wpływ na komfort przejazdu.

– Przebudowana droga będzie miała bezpieczną szerokość i oczywiście chodnik dla pieszych – zapowiada wójt. Zakres modernizacji obejmie całość drogi, wliczając w to warstwę konstrukcyjną podbudowy i nawierzchni, na odcinku ponad 1,6 km. Jezdnia zostanie poszerzona do co najmniej 5,5 m – szerzej będzie na łuku drogi. Przebudowany będzie chodnik do szerokości 2 metrów, a po drugiej stronie powstanie dodatkowo pobocze o szerokości trzech czwartych metra. Wykonane będą też rowy i kanalizacja odwadniająca.

Dokumentacja jest gotowa, w najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie modernizacji drogi.

Droga łącząca Biery i Świętoszówkę. Drogą porusza się niebieski samochód.

Zobacz też:

SUKCES UCZENNICY Z WIESZCZĄT

Adrianna Glombitza ze szkoły w Wieszczętach zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie o Ignacym Janie Paderewskim.

KOLEJNY HISTORYCZNY BUDŻET

Po raz pierwszy w historii gminy Jasienica jej budżet przekroczył wysokość 150 mln zł – mówił wójt Janusz Pierzyna na sesji w czwartek 29 kwietnia.

5 lat współpracy z Bielską Krainą

Podsumowanie działań Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina w Gminie Jasienica - Kampania informacyjna „5 lat LSR”

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna