PUNKT SZCZEPIEŃ POWSZECHNYCH

2021-04-26

W Rudzicy ruszy wkrótce Punkt Szczepień Powszechnych.

– Jesteśmy jedną z większych gmin w regionie, dlatego zależy nam, aby szczepienia naszych mieszkańców przebiegły jak najszybciej i jak najbardziej sprawnie. Dlatego zgłosiliśmy gotowość utworzenia powszechnego punktu szczepień, jednego z trzech na terenie powiatu bielskiego – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna. Dodaje, że dzięki temu zwiększą się możliwości szybkiego zaszczepienia mieszkańców samej gminy i całego regionu, bowiem Punkty Szczepień Powszechnych otrzymają dodatkowe ilości szczepionek.

Obecnie trwają przygotowania do otwarcia punktu w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzicy. Wójt Janusz Pierzyna podkreśla, że to bardzo dobre miejsce na tego rodzaju zabiegi, dysponuje bowiem dwoma wejściami, praktycznie bez barier architektonicznych. Ma też dogodny parking w sąsiedztwie, na którym można ustawić dodatkowe namioty z myślą o osobach oczekujących na swoją kolej w procedurze zaszczepienia. W takim miejscu będzie można szczepić 200 osób dziennie, a więc tysiąc tygodniowo. Punkt wkrótce rozpocznie swoją działalność.

Trwają przygotowania do utworzenia punktu szczepień w GOK w Rudzicy.

Zobacz też:

SUKCES UCZENNICY Z WIESZCZĄT

Adrianna Glombitza ze szkoły w Wieszczętach zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie o Ignacym Janie Paderewskim.

KOLEJNY HISTORYCZNY BUDŻET

Po raz pierwszy w historii gminy Jasienica jej budżet przekroczył wysokość 150 mln zł – mówił wójt Janusz Pierzyna na sesji w czwartek 29 kwietnia.

5 lat współpracy z Bielską Krainą

Podsumowanie działań Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina w Gminie Jasienica - Kampania informacyjna „5 lat LSR”

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna