WYWIEŚ FLAGĘ 2 MAJA

2021-04-30

W niedzielę 2 maja przypada święto flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Dla wszystkich Polaków to jeden z tych dni w roku, gdy uświadamiamy sobie wartość wolnej i niepodległej ojczyzny. Sięgamy pamięcią do tych czynów naszych przodków, którzy własnym życiem zaświadczyli, jak droga była im ojczyzna.

Zawsze majówki obchodzimy hucznie, teraz będzie to możliwe tylko w wąskim gronie. Mimo ograniczeń związanych z pandemią możemy wspólnie uczcić ten dzień wywieszając flagi na naszych domach. Możemy zaznaczyć, że jesteśmy razem, pokazać narodową tożsamość. Pokażemy nasze przywiązanie do tradycji i dziedzictwa wywalczonego przez przodków. W tych flagach spoczywa nasza duma, że jesteśmy Polakami, że szanujemy to, co nam zostało dane jako narodowi.

Zwracam się więc z apelem, aby z dumą zaprezentować swoje przywiązanie do całego dziedzictwa naszego kraju. Wywieśmy godnie biało-czerwone flagi na znak świadomego udziału w naszej narodowej tożsamości.

Wójt Gminy Jasienica

Janusz Pierzyna

Grafika z flagą Rzeczypospolitej Polskiej z hasłem Świętuj z nami, wywieś flagę.

Zobacz też:

SUKCES UCZENNICY Z WIESZCZĄT

Adrianna Glombitza ze szkoły w Wieszczętach zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie o Ignacym Janie Paderewskim.

KOLEJNY HISTORYCZNY BUDŻET

Po raz pierwszy w historii gminy Jasienica jej budżet przekroczył wysokość 150 mln zł – mówił wójt Janusz Pierzyna na sesji w czwartek 29 kwietnia.

5 lat współpracy z Bielską Krainą

Podsumowanie działań Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina w Gminie Jasienica - Kampania informacyjna „5 lat LSR”

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna