SPORTOWE NAGRODY STAROSTY

2021-06-11

Tyczkarze i badmintoniści z Mazańcowic zostali wyróżnieni dorocznymi nagrodami Starosty Bielskiego.

– Gratuluję wszystkim nagrodzonym przez pana starostę. To potwierdzenie, że mieszkańcy naszej gminy mają duży potencjał i cieszę się, że potrafią go wykorzystać. Cieszy też to, że jako Gmina Jasienica, dbając o całą infrastrukturę do uprawiania sportu, budując boiska, sale gimnastyczne, miejsca ćwiczeń siłowych czy także place zabaw, przyczyniamy się do rozwoju kultury fizycznej, a przede wszystkim możliwości zadbania o zdrowie przez naszych mieszkańców – mówi wójt Janusz Pierzyna.

Sportowe podsumowanie w powiecie bielskim przeprowadzane jest od dwóch dekad zaraz po zakończeniu podsumowywanego roku. Teraz z powodu pandemii zostało to przesunięte na okres, gdy możliwe są już spotkania w większym gronie. A i tak z powodu ograniczeń na spotkanie przybyli tylko przedstawiciele klubów sportowych, m.in. Agata Krupińska z UKS „Olimp” Mazańcowice i Bartosz Pietryja z Beskidzkiego Klubu Badmintona „Set” Mazańcowice. Obecny był również przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski.

Podczas spotkania starosta zauważył, że mimo trudnych warunków, w jakich przyszło funkcjonować zawodnikom, trenerom czy organizatorom sportu, nie był to czas stracony. Pandemia wprawdzie spowodowała, że zamknięto obiekty sportowe i odwołano wiele zawodów, tym samym dla sportu wyczynowego, amatorskiego czy szkolnego nastał trudny okres. Jednak w okrojonej formie zawodnicy cały czas trenowali, z obostrzeniami zaczęto również organizować zawody sportowe.

Za wybitne osiągnięcia sportowe w 2020 roku zostali nagrodzeni m.in. w dziedzinie lekkiej atletyce Adrian Kupczak i Filip Kempski z UKS „Olimp” Mazańcowice, w badmintonie zaś Julia Piwowar, Michał Szczypka oraz Jacob Toczek z Beskidzkiego Klubu Badmintona „Set” Mazańcowice.

Przedstawiciele klubów sportowych.

fot. Powiat Bielski

Zobacz też:

KAMPANIA INFORMACYJNA „5 LAT LSR”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina to również współpraca z innymi podmiotami – Kampania informacyjna „5 LAT LSR”.

STRAŻNICA I SALA

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa budynku nowej strażnicy OSP Łazy. Budynek jednocześnie będzie służył także innym organizacjom społecznym ...

POPRAWA INFRASTRUKTURY ODWODNIENIOWEJ

W najbliższych dniach w gminie Jasienica rozpoczną się prace przy konserwacji odwodnień przy drogach.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna