PONOWNIE W ZARZĄDZIE LGR

2021-09-10

Janusz Pierzyna ponownie został wybrany na Prezesa Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina, zrzeszającego okoliczne samorządy i gospodarstwa rybackie.

Jego wyboru do Zarządu dokonano 8 września podczas Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia LGR Bielska Kraina zorganizowanego w Chacie Regionalnej w Międzyrzeczu Górnym.

Zebranie poświęcone było wyborom władz Stowarzyszenia oraz Komisji Rewizyjnej na kolejną 4-letnią kadencję, która trwać będzie do 08.09.2025 r.

W składzie Zarządu obok Janusza Pierzyny zasiedli: Maciej Kołoczek – Wiceprezes, Artur Beniowski – Skarbnik, Andrzej Płonka, Anna Skotnicka-Nędzka, Stanisław Gawlik – Członkowie Zarządu. Podczas spotkania omówione zostały prace związane z przygotowywaniem się Stowarzyszenia do nowego konkursu na wybór LGR w nowym okresie programowania 2021-2027, który przeprowadzony ma zostać w 2022 roku.

Przypomnijmy, że w skład Stowarzyszenia wchodzą gminy Jasienica, Bestwina, Wilamowice, Czechowice-Dziedzice i Jaworze oraz Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. LGR wykorzystuje m.in. fundusze na wzmacnianie potencjału hodowli ryb i tworzenie infrastruktury towarzyszącej. W I okresie akcesyjnym w latach 2007-2013 pozyskano na rzecz tych pięciu samorządów blisko 23 mln zł, z kolei w II okresie w latach 2014-2020 pozyskano 12 mln zł.

Wójt Janusz Pierzyna przemawia podczas Walnego Zebrania. Członkowie Zarządu LGR siedzą przy stole w Chacie Regionalnej w Międzyrzeczu Górnym.

Zobacz też:

III JASIENICKI BIEG NA NARTOROLKACH

W sobotę 25 września zapraszamy na III Jasienicki Bieg na Nartorolkach.

SPISOWA SOBOTA!

Gminny Komisarz Spisowy zaprasza na „Spisową Sobotę” w Urzędzie Gminy Jasienica.

BADMINTONISTKA BKB SET MAZAŃCOWICE NA MISTRZOSTWACH EUROPY U17

W niedzielę 12 września zakończyły się rozgrywane na Słowenii Mistrzostwa Europy U17 w Badmintonie.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna