WIĘCEJ REMONTÓW DRÓG

2021-11-22

Blisko 6,5 kilometra dróg gminnych przeszło w tym roku remonty. Co więcej, obecnie remontowane są jeszcze kolejne drogi.

– Remonty ulic w tym roku obejmą znacznie szerszy zakres, niż zaplanowaliśmy na początku. Prace na drogach zdecydowanie poprawią dojazd do miejscowości naszej gminy – mówi wójt Janusz Pierzyna.

Wraz z początkiem roku na remonty dróg Gmina Jasienica przeznaczyła 1,7 mln zł. Tradycją się stało, że ulice, które należy poddać naprawie wyznaczają sami mieszkańcy sołectwa, wspólnie z sołtysem i radą sołecką. Okazało się wtedy, że lista obejmuje tak wiele pozycji, że zaplanowana kwota będzie zbyt mała. – Sytuacja finansowa naszej Gminy jest bardzo stabilna, mamy zarezerwowane środki na inwestycje niezbędne dla rozwoju, a do takich należy zaliczyć poprawę stanu infrastruktury drogowej. Dlatego zdecydowaliśmy się dołożyć kolejny milion na prace na drogach – wyjaśnia Janusz Pierzyna.

Łącznie więc na remonty dróg gminnych przeznaczono 2,7 mln zł. Prace w dwóch częściach przeprowadzono na ul. Polnej w Bielowicku, Bożka w Bierach, św. Jana Sarkandra w Iłownicy, Kwiatowej, bocznej od Łaziańskiej, bocznej od Ogrodowej, Stawowej i Cyprysowej w Jasienicy, Borek w Landeku, Kamieniec w Łazach, Leśnej w Roztropicach, Słonecznej w Świętoszówce, Olchowej w Wieszczętach, a także Pogodnej wraz z odnogą, Czechowickiej i Leśnej w Mazańcowicach, Zalewowej, Dudówka, Jazowej i Na Kopcu w Międzyrzeczu Górnym oraz Cegielnianej, Dawnej, Miodowej, Przelotowej i Zdrojowej w Rudzicy.

W ramach prac sfrezowano i wyrównano nawierzchnie, przy niektórych drogach ustabilizowano podbudowę, a następnie nałożono dwie warstwy bitumiczne. Dodatkowo utwardzono pobocza i poprawiono stan przyległych do ulic odwodnień. To łącznie ponad 6,4 kilometra.

Te prace już zakończono. Okazało się przy tym, że wydano na nie ponad 2 mln zł z założonych 2,7 mln zł. – Zdecydowaliśmy więc, że zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy na remonty kolejnych odcinków dróg. Te prace już trwają – mówi Janusz Pierzyna. Chodzi o odcinki ulic Granicznej w Mazańcowicach, św. Jana Chrzciciela w Rudzicy, św. Jana Sarkandra w Iłownicy oraz Zagóra w Grodźcu. Prace potrwają kilka tygodni.

Ul. Sarkandra w Iłownicy.

Ul. Borek w Landeku.

Ul. Leśna w Roztropicach.

Ul. Cegielniana w Rudzicy.

 

Zobacz też:

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

W poniedziałek 6 grudnia Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna serdecznie zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem.

KOLEJNE CZTERY SOŁECTWA

Cztery sołectwa – Iłownica, Landek, Roztropice i Rudzica – mają nowe plany zagospodarowania przestrzennego.

NOWY ŁAD, NOWY ZAKŁAD

Gmina Jasienica otrzymała z rządowej puli programu Polski Ład 5 mln zł. Kwota przeznaczona zostanie na budowę nowej siedziby Zakładu Komunalnego ...

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna