ZŁOTE MEDALE W PSICH ZAPRZĘGACH

2021-11-24

Bardzo dobrze rozpoczął się sezon psich zaprzęgów dla dwójki maszerów z Jasienicy, Zuzanny Pająk i jej taty Tomasza. Wzięli udział w pięciu zawodach przywożąc aż sześć złotych medali.

Pierwsze wyścigi odbyły się 2 i 3 października w Lubieszowie w województwie opolskim. Konkurencja na XX Lubieszowskim Crossie była bardzo liczna, jednak Zuzanna Pająk wraz ze swoim teamem, czyli dwoma psami Ziggim i Ducatem, wywalczyli 7. miejsce na 20. możliwych w kategorii DS2 scooter z dwoma psami.

Tydzień później Zuzanna wzięła udział w kameralnych zawodach w Łużnej w Beskidzie Niskim. Trasa 2 Friends Musher Race prowadziła przez błotniste ścieżki i górzyste łąki. Na tej trasie Zuzanna wystartowała w dwóch kategoriach: DS2 oraz debiutancko w DR6 (zaprzęg z 6. psami). Udało jej się zdobyć podium w obydwu kategoriach, tzn. 1. miejsce w DR6 oraz 2. w DS2. W kolejny weekend 16 i 17 października reprezentanci gminy Jasienica wyjechali na Słowację. Zuzanna zdobyła tam pierwszy złoty medal w kat. DS1 w tym sezonie. Trasa dla juniorów była krótka, lecz wymagająca, jednak wspólna praca z Ziggim przyniosła sukces i najwyższy stopień podium. Po dwóch tygodniach przerwy zawodnicy z Jasienicy wystąpili na Szczekowyjach w Kuźni. Były to ważne zawody, po raz pierwszy po długiej przerwie wystartował Tomasz Pająk. Wraz ze swoim teamem siedmiu psów wybiegał 1. miejsce w kat. DR8. Z tych zawodów złoto przywiozła również Zuzanna.

Sytuacja wyglądała podobnie tydzień później, gdy kolejne dwa złote medale Zuzanna i Tomasz zdobyli na wyścigach w Szamotułach, niedaleko Poznania.

Foto Z.T. Pająk

Zobacz też:

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

W poniedziałek 6 grudnia Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna serdecznie zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem.

KOLEJNE CZTERY SOŁECTWA

Cztery sołectwa – Iłownica, Landek, Roztropice i Rudzica – mają nowe plany zagospodarowania przestrzennego.

NOWY ŁAD, NOWY ZAKŁAD

Gmina Jasienica otrzymała z rządowej puli programu Polski Ład 5 mln zł. Kwota przeznaczona zostanie na budowę nowej siedziby Zakładu Komunalnego ...

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna