PROJEKT NA ROZBUDOWĘ

2021-12-29

Trwają prace projektowe obejmujące rozbudowę dwóch szkół – w Iłownicy i Wieszczętach.

Jak wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna, to z jednej strony pokłosie reformy edukacji, wydłużającej o dwa lata naukę w szkołach podstawowych, z drugiej – rozwój sołectw gminy Jasienica. – Inwestycje te poprawią obecne warunki nauczania, które przyczynią się do osiągania przez uczniów szkoły coraz lepszych wyników. Z kolei dodatkowe sale wpłyną pozytywnie na warunki pracy kadry pedagogicznej. – mówi Janusz Pierzyna.

Ostatnio zostały opracowane wstępne koncepcje rozbudowy obu placówek o nowe segmenty, obecnie Gmina zleciła przygotowanie dokładnych projektów. I tak w Iłownicy nowy segment do gmachu głównego zostanie dobudowany w części południowo-wschodniej, tam gdzie obecnie mieści się szkolny parking. Będzie miał osobne wejście, klatkę schodową i korytarze łączące z gmachem głównym na każdej z dwóch kondygnacji.

Na parterze przewidziano trzy pomieszczenia przedszkolne z dwoma dostosowanymi dla maluchów toaletami, szatnię, zmywalnię i pomieszczenie socjalne. Z kolei na piętrze będą trzy sale lekcyjne, w tym dwie z zapleczem, pomieszczenie medyczne i węzeł sanitarny.

Dodatkowy segment dydaktyczny przewidziano do postawienia również w Wieszczętach. Zgodnie z przyjętą koncepcją zostanie dobudowany do gmachu głównego szkoły w miejscu obecnego boiska asfaltowego. Nowa część będzie miała dwie kondygnacje, obie połączone korytarzami z głównym gmachem, własne wejście, będzie również winda i klatka schodowa. Zarówno na parterze, jak i piętrze zmieści się pokój pedagoga, dwie sale dydaktyczne, węzeł sanitarny, również z toaletami dla osób z niepełnosprawnościami, i pomieszczenia pomocnicze. Będzie jeszcze niewielka piwnica, w której zaplanowano pomieszczenie gospodarcze.

Zobacz też:

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Zapraszamy wszystkich serdecznie do wzięcia udziału i wsparcia 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZE JEDNOSTEK OSP

W sobotę i niedzielę 22 i 23 stycznia odbyły się spotkania wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Jasienica.

JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ W URZĘDZIE GMINY JASIENICA?

W związku ze stale rosnącą ilością zarażeń koronawirusem i wprowadzonymi ograniczeniami dostępu do urzędów w kraju, przypominamy jak załatwiać ...

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna