WIGILIJNE SPOTKANIE Z PRZEDSIĘBIORCAMI

2021-12-28

Po roku przerwy wójt Janusz Pierzyna tradycyjnie zaprosił przedsiębiorców z gminy Jasienica na wigilijne spotkanie.

Wójt z przedsiębiorcami spotkał się w sali widowiskowej „Drzewiarza” w piątek 10 grudnia. Weszły one już do tradycji gminy Jasienica. Jak wyjaśnia Janusz Pierzyna, zaproszenie kieruje do przedsiębiorców, działających w naszej gminie. Przypomina, że nie tylko wypracowują oni podatki, których część powiększa budżet Gminy Jasienica, ale również tworzą miejsca pracy dla mieszkańców gminy. Co więcej, spore grono wspiera również lokalne organizacje i stowarzyszenia, przyczyniając się do ubogacenia życia społecznego miejscowości regionu. – Okres przedświąteczny jest dobrym momentem, aby podziękować im za serce, które okazują. Wielu z nich w swojej biznesowej branży realizuje swoje pasje, ale też niejednokrotnie wspiera działalność społeczną. Przedsiębiorcy sponsorują ważne wydarzenia i inicjatywy na rzecz ludzi z bliższego i dalszego otoczenia – wyjaśnia Janusz Pierzyna.

Wójt podziękował przedsiębiorcom za to, że inwestują swój kapitał, pracę, pomysłowość i dają zatrudnienie mieszkańcom naszej gminy, tym samym walnie przyczyniając się do jej rozwoju. Przypomniał o ich wielkim wkładzie we wzrost PKB Polski i gminy Jasienica. Przy tej okazji złożył życzenia również tym osobom, którzy kreują nową wartość, tak w działalności gospodarczej, jak i w lokalnym życiu społecznym, twórczo zarządzają własnym i pozyskanym dobrem. Podziękowania skierował również do wszystkich twórczych i pracowitych osób, które wnoszą swój wysiłek i trud, niezależnie od tego, na jakim stanowisku działają. Wśród nich wymienił Floriana Kohuta, malarza, Juliusza Wątrobę, poetę, a także Stanisława Urbana, muzyka, założyciela Big Band Jasienica, nominowanego w tym roku do Nagrody Księdza Londzina.

Wśród zaproszonych gości wójt przywitał mieszkańca gminy, wiceministra z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Stanisława Szweda, Andrzeja Grabosia, prezesa firmy Polmotors, prezesa Ustronianki Michała Bożka i Tomasza Kacza przedstawiciela Rawiboksu, który zainwestował w budowę fabryki na Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej. Przypomniał, że wiele z przedsiębiorstw w gminie to firmy rodzinne, działające od lat już w kolejnych pokoleniach, jak m.in. Gelp, lakiernia państwa Czakon-Szczypka, młyn państwa Kopeć, Atis państwa Mędrek, specjalizujących się w projektowaniu i produkcji zabawek i atrakcji wodnych. Przywitał rodzinę Cymorków, budowlańców, stawiających ważne dla gminy inwestycje, państwa Staszków, Dobruckich, działających w gospodarce odpadami.

Przywitał również przedstawicieli organizacji społecznych, pań z Kół Gospodyń Wiejskich, strażaków z jednostek OSP, reprezentantów licznych klubów sportowych i zespołów artystycznych w gminie Jasienica. Powitani zostali również ks. pastor Piotr Janik oraz współgospodarze wydarzenia radni Rady Gminy Jasienica z przewodniczącym Czesławem Machalicą na czele.

Dziękując przedsiębiorcom, wójt podsumował minione dwa lata życia całej gminy, ofiarność w obliczu pandemii, m.in. firmy Toorank (obecnie Mundivie), która za 1 złotówkę przekazała tysiąc litrów spirytusu, jaki posłużył do dezynfekcji, a także firmy państwa Rosińskich, która podarowała buteleczki, aby środek dezynfekcyjny mógł zostać skonfekcjonowany i dostarczony do wszystkich miejsc w gminie.

Przypomniał również o związanych z pandemią początkowych obawach dla rozwoju gminy i zaplanowanych inwestycji. Dziś widać, że pomimo trudności, gmina bardzo się rozwinęła. Janusz Pierzyna przewiduje, że na koniec roku nadwyżka budżetu może sięgnie nawet 50 mln zł, na co składają się m.in. 38 mln zł z własnych działań Gminy, dodatkowe 10 mln zł ze sprzedaży działek w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej, 17 mln zł pozyskane z innych źródeł, w tym rządowych, 5 mln zł z Polskiego Ładu. Podziękował wiceministrowi Stanisławowi Szwedowi.

Zapowiedział również, że w najbliższym czasie Gmina Jasienica rozpocznie działania związane z poszerzeniem Strefy o kolejne 70 hektarów. W tym roku zbyto sześć kolejnych działek o łącznej powierzchni blisko 9 hektarów, pozyskując do gminnego budżetu prawie 17 mln zł. To cieszy, ale też oznacza, że trzy piąte obecnej Strefy już została zajęta. Aby dalej Gmina Jasienica mogła inwestować w przyszłość, musi rozwinąć Strefę.

Na zakończenie wystąpienia złożył życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Janusz Pierzyna przypomniał, że siadając do wigilijnego stołu dziękujemy za to, co otrzymaliśmy, z żalem żegnamy tych, którzy w tym roku odeszli, ale cieszymy się też z tych, którzy się narodzili. Z troską patrzymy również w przyszłość. – Chciałbym życzyć, aby wszystkie te troski były ulotne, nie zajmowały naszych umysłów. Abyśmy byli silni także tym dobrem, jakie otrzymujemy od drugiego człowieka. Niech się nam szczęści i darzy! – życzył wójt.

Spotkaniu towarzyszyła muzyka zespołu „Dudoski”, a na scenie także grający standardy jazzowe Jerry Brass Band. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jasienicy już tradycyjnie przygotowały smażonego karpia z sałatką.


Zobacz też:

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Zapraszamy wszystkich serdecznie do wzięcia udziału i wsparcia 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZE JEDNOSTEK OSP

W sobotę i niedzielę 22 i 23 stycznia odbyły się spotkania wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Jasienica.

JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ W URZĘDZIE GMINY JASIENICA?

W związku ze stale rosnącą ilością zarażeń koronawirusem i wprowadzonymi ograniczeniami dostępu do urzędów w kraju, przypominamy jak załatwiać ...

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna