COROCZNA KONSERWACJA ROWÓW

2022-06-14

Trwają prace przy konserwacji rowów i odwodnień na terenie sołectw gminy Jasienica.

Pierwsze prace rozpoczęły się w Rudzicy i Iłownicy, kolejne odcinki są naprawiane według przyjętego harmonogramu. Zakończenie robót przewidziano na początek września. – Co roku przeznaczamy znaczne kwoty na konserwację rowów i odwodnień dróg. Takie prace pozwalają uniknąć zagrożeń związanych z niewydolnością odprowadzania wody, jakie pojawiają się podczas intensywnych deszczy, których przecież w ostatnich latach nie brakuje – mówi wójt Janusz Pierzyna.

W tym roku na naprawę ok. 30 odcinków rowów i systemów odwodnień zaplanowano dotychczas w budżecie Gminy 208 tys. zł. Jak podkreśla Janusz Pierzyna, miejsca przeznaczone do konserwacji wskazują same sołeckie społeczności z udziałem sołtysów i rad sołeckich.

Zakres robót przy tego rodzaju naprawach obejmuje odtworzenie i konserwacje rowów, ich czyszczenie, profilowanie i odtworzenie umocnień konstrukcji. Jednocześnie będzie przeprowadzona bieżąca konserwacja odwodnień, tj. czyszczenie, wymiana uszkodzonych elementów przelotowych, a także murków czołowych wraz z niezbędnymi pracami towarzyszącymi.

Zobacz też:

JULIA PIWOWAR BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ

Na 58. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity w badmintonie Julia Piwowar zdobyła trzecie miejsce.

PRZEDSZKOLAKI JEDZĄ ZDROWO

Przedszkolaki z Iłownicy i Jasienicy zostały nagrodzone w powiatowym konkursie „Jem zdrowo i kolorowo”.

LEKKOATLETKI NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Lekkoatletyczna reprezentacja szkoły w Jasienicy zajęła 11 miejsce na Mistrzostwach Polski w czwórboju lekkoatletycznym.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna