TYCZKARZE UCZCILI STULECIE

2022-05-19

Świetnymi skokami uczcili tyczkarze z UKS Olimp Mazańcowice stulecie Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki podczas mitingu w Chorzowie.

Miting z okazji 100-lecia Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki przeprowadzone w sobotę 14 maja. W zawodach wzięli udział zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp Mazańcowice Hanna Strońska, Amelia Maślanka, Dawid Bucki i Adrian Kupczak.

Po bardzo udanych skokach Hanna Strońska pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2 m 90 cm, ustanawiając tym samym swój rekord życiowy. Z kolei Amelia Maślanka wyrównała swój rekord życiowy na wysokości 2 m 60 cm. Takie wynikami pozwoliły mazańcowickim zawodniczkom uplasować się na I i III miejscu w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w grupie wiekowej do 14 lat.

Nie zawiódł Adrian Kupczak który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4 m 70 cm, tym samym zajmując pierwsze miejsce. Dawid Bucki skoczył na wysokość 4 m.

Agata Krupińska

Hanna Strońska i Amelia Maślanka na materacu zeskokowym do skoku o tyczce podczas Miting z okazji 100-lecia Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Dekoracja zwycięzców: Adrian Kupcza zajął 1. miejsce, Dawid Bucki 3.

Zobacz też:

JULIA PIWOWAR BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ

Na 58. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity w badmintonie Julia Piwowar zdobyła trzecie miejsce.

PRZEDSZKOLAKI JEDZĄ ZDROWO

Przedszkolaki z Iłownicy i Jasienicy zostały nagrodzone w powiatowym konkursie „Jem zdrowo i kolorowo”.

LEKKOATLETKI NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Lekkoatletyczna reprezentacja szkoły w Jasienicy zajęła 11 miejsce na Mistrzostwach Polski w czwórboju lekkoatletycznym.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna