SĄ PIENIĄDZE NA RONDO

2022-06-13

Równe 10 mln zł pozyskał wójt Janusz Pierzyna na przebudowę skrzyżowania koło Urzędu Gminy.

Wójt Janusz Pierzyna odebrał promesę podczas uroczystości w bielskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego z rąk wiceministra Stanisława Szweda i posła Przemysława Drabka. Razem z nim promesy odebrali inni samorządowcy z południowych powiatów województwa śląskiego To pieniądze z drugiej edycji programu Polski Ład na złożone projekty w Programie Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego regionu trafiło ponad 440 mln zł.

Jak mówi Janusz Pierzyna, pozyskane pieniądze pozwolą na przebudowę jednej z części węzła drogi ekspresowej S52 – skrzyżowania obok Urzędu Gminy, gdzie powstanie rondo oraz nowa droga – łącznik od ronda do skrzyżowania z ul. Strumieńską w rejonie szkoły. Ten fragment według koncepcji pozwoli na rozdzielenie strumienia samochodów z dwupasmówki od strony Bielska i tym samym likwidację korków, jakie tworzą się na S52 w tym miejscu.

Przypomnijmy, że koncepcja nowego rozwiązania komunikacyjnego na jasienickim węźle S52 ma właśnie umożliwić stopniowe redukowanie części strumienia samochodów, a tym samym rozładować obecne korki. Zakłada budowę trzech rond oraz dodatkowej nowej drogi, omijającej skrzyżowanie zjazdu z ekspresówki. Jedno rondo miało powstać na skrzyżowaniu koło biblioteki, kolejne po przejechaniu pod S52 na skrzyżowaniu z ul. Międzyrzecką w sąsiedztwie Urzędu Gminy. Stąd główny strumień ruchu samochodów skierowany zostanie nie bezpośrednio na ul. Strumieńską, ale w prawo, na ul. Międzyrzecką. Kilkadziesiąt metrów dalej nastąpi zjazd z ul. Międzyrzeckiej w lewo w zupełnie nową drogę, która połączy to skrzyżowanie z ul. Strumieńską na wysokości szkoły. W tym miejscu ma powstać trzecie rondo.

Właśnie na ten środkowy odcinek wójt Janusz Pierzyna pozyskał pieniądze z Polskiego Ładu. Zdobycie środków na pozostałe części zaoferowało bielskie Starostwo Powiatowe, które administruje drogami dojazdowymi do dwupasmówki. – Otrzymaliśmy tylko środki finansowe na jedno rondo i fragment obwodnicy. Starostwo na rondo koło szkoły nie otrzymało dofinansowania, także na rondo koło biblioteki nie otrzymaliśmy dofinansowania – dodaje wójt.

Zaplanowany odcinek nowej drogi, który połączy ul. Międzyrzecką ze Strumieńską.

 Skrzyżowanie na ul. Międzyrzeckiej z nowo zaplanowaną drogą.

Rondo na ul. Międzyrzeckiej.

 

Zobacz też:

JULIA PIWOWAR BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ

Na 58. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity w badmintonie Julia Piwowar zdobyła trzecie miejsce.

PRZEDSZKOLAKI JEDZĄ ZDROWO

Przedszkolaki z Iłownicy i Jasienicy zostały nagrodzone w powiatowym konkursie „Jem zdrowo i kolorowo”.

LEKKOATLETKI NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Lekkoatletyczna reprezentacja szkoły w Jasienicy zajęła 11 miejsce na Mistrzostwach Polski w czwórboju lekkoatletycznym.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna