MEDALOWE KARATE

2022-06-20

W Wieliczce w sobotę 11 czerwca odbyły się Mistrzostwa Małopolski Karate Kyokushin, z których Klub Karate z Mazańcowic zdobył łącznie 10 medali.

Klub z Mazańcowic zdobył dokładnie 3 złote medale, 6 srebrnych i 1 brązowy. I tak: mistrzynią Małopolski w kata została Wiktoria Piszczek, zdobywając ten sam tytuł także w kumite. W kumite mistrzem Małopolski został również Filip Szendzielarz. Wicemistrzami Małopolski w kumite zostali z kolei Hanna Szafron, Piotr Szafron, Aleksandra Zajas, Lena Krzemińska, Zuzanna Kudzia oraz Urszula Długosz. Z brązowym medalem w kumite z Mistrzostw Małopolski wyjechała zaś Dominika Kocoń. Mazańcowicki Klub pod kierownictwem sensei Sławomira Jurczaka w generalnej klasyfikacji drużynowej zajął 4. miejsce.

Łącznie w turnieju wzięło udział blisko 200 zawodniczek i zawodników z 15 klubów. Były to pierwsze Mistrzostwa Małopolski w Kyokushin Karate, przeprowadzone w Hali Solnego Miasta w Wieliczce w kumite (walki) i kata (formy). Organizatorami imprezy były Wielicki Klub Karate Kyokushinkai pod kierownictwem sensei Krzysztofa Kopciowskiego i Małopolski Okręgowy Związek Karate. Zawody odbyły się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego.

To były ostatnie zawody w tym sezonie treningowym. Młodych karateków czeka teraz przerwa wakacyjna, którą spędzą również na sportowo, bowiem klub organizuje dla nich obóz sportowo-wypoczynkowy w polskich górach.

 

Więcej zdjęć z zawodów na Facebooku na Jasienica po Godzinach

Zobacz też:

JULIA PIWOWAR BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ

Na 58. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity w badmintonie Julia Piwowar zdobyła trzecie miejsce.

PRZEDSZKOLAKI JEDZĄ ZDROWO

Przedszkolaki z Iłownicy i Jasienicy zostały nagrodzone w powiatowym konkursie „Jem zdrowo i kolorowo”.

LEKKOATLETKI NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Lekkoatletyczna reprezentacja szkoły w Jasienicy zajęła 11 miejsce na Mistrzostwach Polski w czwórboju lekkoatletycznym.

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna