ZUS DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

2022-03-25 - 2022-05-31

Od soboty (26.03.2022 r.) Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępni dla klientów z Ukrainy wniosek o świadczenie 500 plus (SW-U) na portalu Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS. Pracownicy ZUS juz w niedzielę będą pomagać uchodźcom przy założeniu i uwierzytelnieniu profilu PUE ZUS oraz wypełnieniu i podpisaniu wniosków o świadczenie wychowawcze 500 plus. 

Oddział ZUS w Bielsku-Białej zaprasza obywateli Ukrainy do swoich placówek w niedzielę 27 marca 2022 roku w godzinach 9.00-15.00. Pracownicy ZUS będą tego dnia dyżurować w wyznaczonych godzinach:

  • w Oddziale w Bielsku-Białej przy ul. Krasińskiego 34,
  • w Inspektoracie w Cieszynie przy ul. Bielskiej 29,
  • w Inspektoracie w Żywcu przy ul. Piernikarskiej 2.

W dni robocze pracownicy ZUS będą na bieżąco obsługiwać obywateli Ukrainy we wszystkich placówkach w godzinach urzędowania w oddziale ZUS w Bielsku-Białej (ul. Krasińskiego 34, Traugutta 2a), Inspektoratach w Cieszynie oraz Żywcu.

Ponadto w ZUS:

  • uruchomiona została specjalna infolinia pod numerem 22 444 02 55 dostępna w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 18.00. Opłata za połączenie jest według stawek operatorów. Konsultanci infolinii udzielają informacjiw języku ukraińskim i polskim w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy.
  • utworzono specjalny adres mejlowy w sprawie świadczeń dla klientów z Ukrainy kontakt z ZUS .
  • na stronie internetowej zus.pl publikowane są aktualne treści dotyczące warunków uzyskania przez obywateli Ukrainy świadczeń.

Pracownicy ZUS będą również wspierać klientów z Ukrainy w ramach punktów mobilnych ustalanych bezpośrednio z urzędami miast, gmin. Szczegóły, także w jęzuku ukraińskim na załączonym niżej plakacie.

PLAKAT 

Zobacz też:

INFORMACJA

Informacja dotyczy właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 110 WYKAZ OBOWIĄZUJĄCYCH OSTRZEŻEŃ o godz. 12:55 dnia 24.06.2022

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

logo Monitor Polski
logo Dziennik Ustaw
logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
logo Związek Powiatów Polskich
logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
logo Powiat Bielski
logo Śląskie. Pozytywna energia
logo Euroregion Śląsk Cieszyński
logo LGD Ziemia Bielska
logo Katowicka Specjalna Strefa Ekononiczna